تزریق بوتاکس

هنگامی که لبخند می زنید ، اخم می کنید عضلات صورتتان حرکت می کند ، این حرکات به مرور خطوط ریزی را در اطراف چشم ها ، لب ها و گوشه های دهان شما به وجود می آورد. امروزه تکنیک های بسیار زیادی برای جوانسازی و از بین بردن این خطوط وجود دارد ، اما تزریق بوتاکس پر طرفدار ترین روش در میان افراد بوده که هدف از انجام آن رفع چین و چروک های موجود بر روی پوست می باشد. البته این پروسه تنها به منظور دست یابی به زیبایی ظاهری بیشتر انجام نشده ، بلکه در درمان برخی عارضه ها کاربردی موثر و فوق العاده دارد. هر آنچه که در رابطه با بوتاکس را نمی دانید ، با مطالعه مقاله بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران دکتر وحیده درتاج به آن دست یابید.

تزریق بوتاکس - دکتر وحیده درتاج در تهران

تزریق بوتاکس در تهران 

بوتاکس نوعی سم تهیه شده از نوعی باکتری بخصوص به نام بوتولینوم می باشد. در مقدار و غلظتی مشخص این سم می تواند سبب فلج شدن برخی عضلات شود. در واقع با تاثیر گذاری بوتاکس به عضلات در نواحی مختلف صورت ، انقباضات کاهش یافته و سبب رفع چین و چروک های موجود در نواحی مختلف پوست می شود.

رایج ترین نواحی تزریق بوتاکس

خط اخم

خطوط اخم در میان دو ابرو شکل می گیرد ، این خطوط چهره افراد را عصبانی نشان می دهد ، که با استفاده از بوتاکس هر گونه چین و چروک در این نواحی از بین خواهد رفت. جالب است بدانید که استفاده از بوتاکس در این ناحیه یکی از رایج ترین پروسه های درمانی می باشد.

خطوط اطراف چشم

خندیدن یکی از عادت هایی است که موجب ایجاد خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها می شود ، که به مرور زمان شاهد آن خواهید بود ، بکارگیری از بوتاکس می تواند در از بین رفتن آن ها تاثیر بگذارد.

چین و چروک های گردن

حتما شما نیز به دنبال یک راه کار موثر جهت رفع چین و چروک های گردن خود می باشید ، این چروک ها برای بسیاری از افراد خوش ایند نمی باشد ، در واقع تزریق بوتاکس در تهران می تواند در از بین بردن آن نیز بسیار کاربردی باشد.

خطوط روی پیشانی

استرس و نگرانی ، همواره در زندگی تمامی افراد وجود دارد که می تواند تاثیر خود را به مرور در صورت نشان دهد ، چروک های روی پیشانی نیز می تواند ناشی از آن باشد ، که حتی در سنین کم و نوجوانی ایجاد می شوند. تزریق بوتاکس خطوط پیشانی را از بین برده و چهره ای با آرامش را به افراد هدیه می کند.

خطوط اطراف دهان

بسیاری از افراد که دخانیات مصرف می کنند ، به مرور زمان با خطوط اطراف دهان خود رو به رو می شوند ، بوتاکس می تواند تاثیرات منفی آن را که سبب ایجاد خطوط اطراف دهان شده از بین ببرد. این خطوط به عنوان یکی از علائم پیری بوده که تنها در افراد سیگاری دیده نمی شود ، بلکه با افزایش سن به وجود خواهند آمد.

لیفت ابرو

یکی از کاربرد های بوتاکس که در تغییر چهره و زیبا به نظر رسیدن آن نقش دارد ، می توان به بالا کشیده شدن ابرو ها نیز اشاره کرد ، در واقع ابرو ها به سمت بالا کشیده می شود و چشم ها باز تر دیده خواهند شد.

سن مناسب تزریق بوتاکس

رده سنی مشخصی برای انجام این پروسه جوانسازی وجود ندارد و برای تمامی افراد در هر سنی که خاصیت ارتجاعی پوست و الاستیسیته در آن ها کمتر شده و علائم پیری قابل مشاهده باشد انجام خواهد شد. البته توصیه می شود افراد بالای 18 سال و در صورتی که شاهد علائم پیری پوست خود هستند ، از این پروسه درمانی و زیبایی بکار گیرند.

میزان ماندگاری این تکنیک جوانسازی چقدر است؟

با توجه به گفته های پزشک حاذق تزریق بوتاکس در تهران ، بوتاکس حدود 3 الی 6 ماه باقی می ماند . البته ماندگاری بوتاکس در افراد متفاوت است و فاکتور های گوناگونی همچون سن ، نوع پوست و چگونگی رعایت مراقبت های بعد از تزریق نیز در آن نقش خواهد داشت. همچنین با انجام فعالیت های روتین ، پوست به حالت گذشته خود باز گشته که نیازمند تزریق مجدد می باشد.

چه عواملی در ماندگاری بیشتر بوتاکس نقش دارد؟

داشتن عادت و رفتار های درست در دوره مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس علاوه بر افزایش ماندگاری می تواند سبب کسب نتایج بهتر زیبا جویان از  بوتاکس این پروسه زیبایی و جوانسازی شود.

تزریق را به تاخیر نیندازید !

در ابتدا بهتر است بدانید که بوتاکس بر روی خطوطی موثر اند که بسیار عمیق نباشند و به صورت سطحی نمایان شده باشند ، در نتیجه قبل از آن که به عمق این خطوط افزوده شود ، دست به کار شوید و پروسه پیشگیری از پیری پوست را آغاز کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید !

یکی از مواردی که تاثیرات منفی بر روی پوست می گذارد و عامل اصلی بروز چین و چروک های پوست می باشد ، اشعه مضر خورشید است. در نتیجه بعد از تزریق بوتاکس از کرم های ضد آفتاب مخصوص پوست خود استفاده کنید و از محافظ هایی همچون عینک آفتابی و کلاه های آفتابی بکار گیرید.

مراقبت از پوست خود را فراموش نکنید !

وجود محصولات متنوع مراقبت از پوست امروزه کار شما را راحت تر کرده است ، بنابراین به خوبی از پوست خود محافظت نمایید و یک روتین پوستی را دنبال کنید.

رژیم غذایی سالم و مفید !

شاید شما نیز از تاثیرات فوق العاده رژیم غذایی سالم بی خبر باشید ، اما ما به شما خواهیم گفت که نوشیدن مقادیر کافی از آب و هیدراته نگه داشتن بدن همراه با استفاده از سبزیجات می تواند خطوط بسیار ریز را به مرور از بین ببرد ، در نتیجه می تواند تاثیرات تزریق بوتاکس را نیز افزایش دهد . بر خلاف ان نوشیدن های حاوی کافئین تاثیرات خوبی نداشته و سبب کاهش آب بدن زیبا جویان خواهد شد.

استعمال دخانیات ممنوع !

نیکوتین موجود در دخانیات بخصوص سیگار و قلیان ها ، می تواند راه های خونی را تنگ تر کند ، که این امر سبب کاهش اکسیژن رسانی به پوست خواهد شد. نرسیدن مواد مغذی همراه با اکسیژن روند پیری پوست را به دنبال دارد که با تزریق بوتاکس در تهران می توان از آن پیشگیری کرد ، اما عدم مصرف ان ها می تواند ماندگاری بوتاکس را بسیار افزایش دهد.

استرس و نگرانی

هورمون استرس ، کورتیزول نام دارد ، که موجب کاهش کلاژن و الاستین در بدن می شود. این امر خود سبب بروز خطوط شده که لازم است افراد آن را کنترل نمایند.

تزریق بوتاکس به کدام دسته از افراد پیشنهاد نمی شود ؟

  1. افراد زیر 18 سال
  2. بانوان باردار
  3. بانوانی که در دوره شیردهی هستند
  4. افرادی که به بیماری های کلیوی و عصبی مبتلا هستند

آیا آقایان می توانند برای تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه کنند ؟

بله ، فارغ از جنسیت تمامی بانوان و آقایان با توجه به تشخیص پزشک و در شرایط مناسب ، می توانند از پروسه تزریق بوتاکس بهرمند شوند. همچنین به علت وجود چین و چروک های بسیار زیاد در پیشانی در میان ابرو های آقایان بکارگیری از بوتاکس یک انتخاب مناسب برای آن ها جهت درمان این اختلالات خواهد بود.

پرتو مضر خورشید سبب بروز چه عوارضی بعد از بکارگیری از بوتاکس خواهد شد ؟

جالب است بدانید که پر تو مضر خورشید در افرادی که به تازگی بوتاکس تزریق کرده اند ، سبب افزایش فشار خون و همچنین کبودی محل تزریق خواهد شد. به همین منظور پزشک به هنگام مراجعه شما زیبا جویان بسیار توصیه می کند تا از کرم ضد آفتاب با spf بالای 30 استفاده کنید و تا جایی که ممکن است از قرار گرفتن در برابر نور خورشید بپرهیزید ، تمامی این موارد از جمله اقدامات مراقبتی بعد از بوتاکس بوده که باید آن ها را رعایت کنید.

نکته : لازم به ذکر بوده که استفاده از ابزار هایی همچون عینک های آفتابی و کلاه ، می توانند از تشدید عوارض جانبی این پروسه زیبایی و درمانی بکاهند.

نحوه شست و شوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس ، افراد می توانند با گذشت 24 ساعت و رعایت موارد مراقبتی ، صورت خود را بشویند. در این واقع به کارگیری از اب بسیار داغ و یا بسیار سرد  برای شست و شو ممنوع بوده زیرا می تواند ساختار بوتاکس را به طور کلی از بین ببرد ، پس باید از آب متعادل و ولرم استفاده شود تا هیچ گونه عارضه ای رخ ندهد.

نکته : در صورت استفاده از شوینده ها برای شست و شو ، از نوع ملایم و مناسب بعد از تزریق بوتاکس استفاده کنید و از وارد کردن هرگونه فشار به محل تزریق شده خودداری کنید.

چه تفاوتی میان تزریق ژل و بوتاکس وجود دارد؟

لازم است بدانید که ژل ها به عنوان نوعی پر کننده و حجم دهنده شناخته می شوند ، در واقع با استفاده از تزریق ژل می توان علاوه بر جوانسازی نواحی مختلف صورت سبب افزایش حجم آن ناحیه شد. در صورتی که تزریق بوتاکس در تهران هر چند بر جوانسازی و زیبایی تاثیر دارد ، عملکرد متفاوتی با فیلر های پوستی خواهد داشت. طی بکارگیری از  بوتاکس هیچ گونه حجمی به پوست اضافه نمی شود و تنها با غیر فعال کردن عضلات سبب از بین بردن چین و چروک و پیری پوست خواهد شد ، که در لیفت و کشیدگی پوست تاثیر گذار است. همچنین لازم به ذکر بوده که بوتاکس تاثیرات درمانی دارد  ،که خود یکی از تفاوت های بارز بوتاکس و ژل ها می باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها