جراحی زیبایی بینی ✔ دکتر وحیده درتاج

از جمله جراحی های زیبایی پر طرفدار میان خانم ها و آقایان و به خصوص جوانان جراحی بینی در تهران می باشد. بینی عضوی بر جسته در مرکز صورت تمامی افراد بوده ، که ایجاد هر گونه تغییر بر روی آن سبب تغییر کلی چهره افراد خواهد شد. شما نیز اگر تمایل به انجام رینوپلاستی را دارید ، باید اطلاعاتی در رابطه با تکنیک های عمل بینی ، اقدامات لازم قبل و بعد از آن را نیز کسب کنید ، به همین منظور در ادامه و با مطالعه مطلب تهیه شده توسط دکتر وحیده درتاج ، بهترین جراح بینی در تهران می توانید به هر آنچه که در رابطه با جراحی زیبایی بینی نمی دانید دست پیدا کنید.

جراح بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

از رینوپلاستی چه می دانید ؟

به طور کلی جراحی بینی در تهران با اهداف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد. در واقع در این پروسه جراحی ، در ابتدا بهترین جراح بینی تهران تلاش می کند تا مشکلات مرتبط با تنفس بیماران را درمان کند و سپس به منظور ایجاد ظاهر زیبا در ساختار بینی تغییرات لازم را اعمال نماید. با توجه به آن که نوع بینی هر شخصی با دیگری متفاوت است ، تکنیک های جراحی و نوع ساختار بینی که برای آن ها از جانب جراح انتخاب می شود متفاوت خواهد بود تا افراد به نتیجه ای فوق العاده از عمل بینی خود دست یابند.

انواع روش های عمل بینی در تهران

عمل بینی اولیه

جراحی بینی اولیه ممکن است با هدف درمانی یا زیبایی انجام شود ، طی این پروسه جراح بینی خوب در تهران دکتر درتاج با توجه به نوع بینی زیبا جو ( گوشتی و استخوانی ) بهترین و مناسب ترین فرم بینی را در نظر داشته و تغییرات لازم را با توجه به دیگر زوایای صورت و بکار گیری از دو تکنیک باز یا بسته انجام می دهد.

عمل بینی ترمیمی

زیبا جویان زمانی به جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه نیاز پیدا می کنند ، که پس از اقدامات عمل بینی اولیه مشکلات بعد از پروسیجر نیز همچنان به قوت خود باقی مانده باشد. در این مواقع ممکن است ساختار بینی مناسب چهره افراد نباشد یا تنفس بیماران دچار اختلال شده باشد که تنها با جراحی ترمیمی قابل درمان و بهبودی خواهد بود.

سپتورینوپلاستی

این تکنیک جراحی تلفیقی از دو روش جراحی ، یعنی سپتوپلاستی ( عمل انحراف بینی ) و رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) می باشد. به طور کلی ممکن است به صورت ناگهانی و با توجه به بروز برخی عوامل سپتوم یا تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی منحرف شود ، که تاثیرات بسیار زیادی بر زیبایی چهره ، به خصوص اعتماد بنفس افراد و عملکرد طبیعی تنفس آن ها نیز می گذارد. در طی این پروسه جراحی بینی ، جراح تیغه یا سپتوم را در موقعیتی مناسب قرار داده و علاوه بر ، بهبود ایرادات ظاهری ، اختلالات تنفسی را درمان می کند.

تیپ پلاستی

از جمله زیر شاخه های جراحی بینی در تهران تیپ پلاستی می باشد ، در این پروسه جراحی تمرکز اصلی جراح نوک بینی افراد است. در واقع نوک بینی پهن و گوشتی در پروسه تیپ پلاستی تغییر کرده ، باریک تر و سربالا و مناسب با ساختار کلی بینی افراد خواهد شد.

🌸 فیلم قبل و بعد جراحی زیبایی بینی در تهران ، دکتر وحیده درتاج 

 

اقدامات لازم پیش از رینوپلاستی در تهران

اولین قدمی که باید در اقدامات قبل از جراحی بینی برای عمل بینی خود بردارید ، انتخاب جراح بینی خوب و حاذق در تهران می باشد. پزشکی که آشنایی کامل با آناتومی بینی و تمامی فرایند های آن داشته باشد قطعا در دست یابی شما به نتیجه ای بی نظیر از جراحی رینوپلاستی نقش بسیار مهم و موثری خواهد داشت.

قدم بعدی انجام آزمایش هایی است که توسط جراح توصیه می شود. این دسته از آزمایشات به منظور کسب اطمینان بیشتر از سلامت افراد بوده تا به هنگام جراحی پزشک با مشکل رو به رو نشود. از دیگر موارد بسیار مهم قبل از عمل بینی ابتلای افراد به نوعی بیماری خاص یا مصرف دارویی به خصوص می باشد ، که لازم است حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید و در صورت نیاز از مصرف دارو های خود خودداری نمایید.

هدف زیبا جویان از رینوپلاستی چیست ؟

 • تغییر حالت نوک بینی
 • کاهش حجم ساختار کلی بینی
 • صاف و خوش فرم شدن غضروف بینی
 • تغییر زوایای میان لب ، پیشانی و بینی
 • دست یابی به بینی با استخوانی باریک و ظریف
 • افزودن یا کاستن از حفره های بیرونی بینی

✔ توضیحات دکتر وحیده درتاج در رابطه با تزریق کورتون بعد از جراحی زیبایی بینی 

جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج

علت تزریق کورتون بعد از جراحی زیبایی بینی چیست ؟

تزریق کورتیکواستروئیدها یا کورتون بعد از جراحی بینی ممکن است به دلایل مختلف انجام شود، اما یکی از دلایل اصلی این است که کورتیکواستروئیدها به عنوان داروهای ضدالتهاب استفاده بکار گرفته می شوند. این داروها می‌توانند به کاهش التهاب و محافظت از بافت‌های نرم پس از جراحی کمک کنند.

همچنین در برخی موارد، تزریق کورتیکواستروئیدها می‌تواند به کنترل و کاهش تورم پس از جراحی کمک کند. شاید این نکته نیز برای شما عزیزان جالب باشد که اغلب تزریق کورتون برای افراد با بینی های گوشتی کاربردی می باشد تا افراد با بینی های استخوانی ، چراکه چربی و بافت ضخیم این نوع از بینی ها با اعمال تغییرات بعد از جراحی با واکنش های التهابی و تورم بسیار زیاد همراه می باشند ، که در صورت عدم بهبود جراح بینی از کورتون استفاده خواهد کرد.

این تزریقات ممکن است بخشی از روش درمانی پس از جراحی بینی باشند تا از طریق کاهش التهاب و تورم، به بهبود سریع‌تر و کاهش عوارض پس از جراحی کمک کنند. در هر صورت، برای اطمینان از اینکه تزریق کورتون مناسب است یا نه، بهتر است با پزشک جراح بینی خود مشورت کنید چراکه تزریق این ماده تحت نظر فردی غیر حرفه ای و کم تجربه می تواند عوارض بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد.

 

انواع بینی و ویژگی های آن با دکتر درتاج در تهران

بینی استخوانی

باید بدانید که بینی های استخوانی ، دارای ویژگی هایی همچون قوز بر روی پل بینی ، کشیدگی بسیار زیاد در بدنه بینی و استحکام بالای غضروف و پوستی نازک در ساختار بینی خود دارند ، که به این دسته از بینی ها استخوانی گفته می شود. از فوق العاده ترین ویژگی های این نوع بینی ها می توان به پوست نازک و استخوان مستحکم آن اشاره کرد ، که سبب می شود در انتهای فرآیند جراحی افراد به نتیجه ای بی نظیر از جراحی بینی خود دست یابند.

بینی گوشتی

ضخامت پوست افراد با توجه به میزان چربی موجود در زیر پوست آن ها سنجیده می شود. به همین منظور و با توجه به چربی زیر پوست بینی های گوشتی پوستی ضخیم خواهند داشت. جالب است بدانید که بر خلاف بینی های استخوانی این نوع بینی ها ساختار استخوانی و غضروفی ضعیفی دارند و سوراخ های بینی در آن ها بزرگ می باشد. در طی جراحی بکارگیری از فرایند پیوند غضروفی بسیار بوده ، که ممکن است غضروف مورد نیاز از بینی یا گوش بیماران طی جراحی بینی برداشته شود.

بهترین سن عمل بینی در تهران

سن مناسب جراحی بینی در تهران در هر فرد متفاوت است ، اما مهم ترین نکته که در تمامی افراد یکسان می باشد ، اتمام فرآیند بلوغ است. به این معنا که رشد اسکلت و پوست بینی کامل شده باشد ، تا بعد از عمل بینی بهم ریختگی در ساختار بینی افراد رخ ندهد. در نتیجه معمولا بهترین سن رینوپلاستی بین 16 الی 18 تا حدود 45 الی 50 سال است.

✔ نکته: در سنین بالای 50 سال جراحی از جانب پزشکان استقبال نمی شود ، زیرا به علت خطرات بیهوشی و همچنین به علت کم بود بافت غضروفی در بدن این پروسه جراحی با نتایج خوش آیندی همراه نخواهد بود.

جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی بینی و انواع تکنیک های آن

در مجموع عمل زیبایی بینی تنها با دو روش باز یا بسته انجام خواهد شد. انتخاب یکی از این دو روش بر عهده جراح بینی خوب در تهران بوده زیرا با در نظر گرفتن نوع ساختار بینی و مشکلات موجود بهترین و مناسب ترین آن انتخاب خواهد شد.

تکنیک باز : اگر اختلالات تنفسی و ایرادات ظاهری در بینی زیبا جویان بسیار زیاد باشد ، پزشک پروسه جراحی بینی در تهران به روش باز را انتخاب خواهد کرد. طی این جراحی برش هایی در ناحیه کلوملا ایجاد می شود ، سپس پوسته بینی کاملا بلند شده و در ابتدا ناهنجاری های تنفسی درمان می شود ، پس از درمان جراح تغییرات مورد نیاز جهت اصلاح فرم بینی را انجام می دهد و در انتها پوسته بلند شده باز گردانده می شود و محل برش ها با استفاده از بخیه بسته خواهند می شوند.

تکنیک بسته: در این پروسه برش ها در نواحی داخلی حفره های بینی و با جدا کردن پوست از اسکلت زیرین ، جراح دسترسی کافی را جهت اعمال تغییرات لازم به دست می آورد.

✔ نکته: توجه داشته باشید که پزشکان در مواقعی که ایرادات و مشکلات بینی افراد بسیار کم و ناچیز باشد و فرآیند بهبود ناهنجاری ها پیچیده نباشد از تکنیک بسته بکار خواهد گرفت.

 

👃🏻 جراحی زیبایی بینی تحت نظر دکتر وحیده درتاج در تهران

 

 

انواع مدل بینی

امروزه مدل های متنوعی به منظور انجام جراحی بینی وجود دارد که ویژگی هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. هر یک از این مدل ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند ، اما باید بدانید که تمامی آن ها برای هر نوع بینی مناسب نبوده و نتیجه ای خوب و رضایت بخش نخواهد داشت. در نتیجه با در نظر گرفتن برخی فاکتور های اساسی بهترین مدل بینی از جانب جراح بینی خوب در تهران دکتر درتاج به شما زیبا جویان عزیز توصیه خواهد شد تا هارمونی بسیار زیبایی در چهره شما نیز ایجاد شود.

عمل بینی طبیعی

در پروسه جراحی زیبایی نچرال استتیک ، تمامی تغییرات علمی و با اولویت حفظ ساختار بینی و بهبود تنفس انجام می شود ، این پروسه ماندگاری بالایی داشته و با گذشت زمان هرگز از دنیای مد خارج نمی شود ، به همین منظور یکی از بهترین مدل های جراحی زیبایی بینی شناخته شده است. تمامی این تغییرات در زاویه ای نرمال و مناسب با ساختار بینی افراد می باشد.

✔ نکته: جالب است بدانید که آقایان کاندیدای اصلی رینوپلاستی به روش طبیعی می باشند.

عمل بینی فانتزی

حتما تا کنون با جراحی بینی فانتزی آشنا شده اید که اغلب به نام بینی عروسکی شناخته شده است. این تکنیک از عمل بینی بر خلاف نوع طبیعی با تغییرات بسیار زیادی در ساختار بینی همراه است. به این معنا که پره های بینی بسیار کوچک شده ، استخوان بینی باریک و دارای شیب بسیار زیادی خواهد شد ، نوک بینی سربالا و فرم بینی کاملا فانتزی می شود.

✔ نکته: با توجه به کوچک کردن ساختار بینی در این مدل ممکن است زیبا جویان با مشکلات تنفسی بسیار زیادی مواجه شوند و از کیفیت تنفس آن ها کاسته شود.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ، حد فاصل میان مدل طبیعی و فانتزی می باشد. به این معنا که تغییرات بسیار زیاد و غیر طبیعی نخواهند بود و همانند نوع طبیعی بسیار معمولی و طبیعی نمی باشد. استخوان بینی دست خوش تغییرات مناسب دیگر اعضای صورت بوده و نوک بینی سربالا و ساختار بینی ظریف می باشد.

جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

 

شست و شو بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

هر گونه عوارض جانبی که بعد از جراحی زیبایی با ان مواجه می شوید کاملا طبیعی و شایع می باشد ، در واقع در پروسه زیبایی رینوپلاستی نیز این موارد کاملا طبیعی بوده و تمامی افراد نیز با ان رو به رو خواهند شد که می تواند با خونریزی ، آبریزش بینی و گرفتگی حفره های بینی همراه باشد. با وجود چنین عوارضی قطعا تنفس آسان برای زیبا جویان امکان پذیر نبوده ، که همراه با عدم تنفس و خشکی گلو و لب ها رو به رو خواهند شد.

در صورتی که شما زیبا جویان عزیز با این موارد رو به رو شدید ، توصیه می شود با شست و شوی حفره بینی و پاکسازی آن ها در بهبود تنفس خود اقدامی موثر نیز انجام دهید. برای شست و شوی بینی می توانید از محلول سالین استفاده کنید ، که نوعی ضد عفونی کننده و پاکسازی کننده مجاری تنفسی می باشد ، که در دوره نقاهت و بعد از برداشت تامپون زیبا جو می تواند با استفاده از آن یا محلول آب نمک به آرامی و با دقت بسیار بالایی نواحی داخلی بینی خود را پاکسازی کند.

از دیگر ویژگی های محلول سالین بعد از جراحی بینی در تهران مرطوب نگه داشتن و شست و شو آسان می باشد. برای استفاده از این محلول لازم است تا از یک سرنگ بکار بگیرید ، آن را به گونه ای از داخل یکی از حفره ها بریزید که از درون حرفه دیگر بینی خارج شود و تمامی لخته های خون نیز از داخل حفره های بینی خارج شود که بر بهبود تنفس افراد بسیار کمک خواهد کرد.

آیا دکتر درتاج بعد از جراحی بینی از تامپون استفاده می کند؟ 

جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج

پروسه رینوپلاستی چقدر زمان لازم دارد ؟

میزان مشکلات موجود در ساختار بینی افراد با یکدیگر متفاوت است ، در نتیجه اعمال تغییرات در هر فردی با دیگری دارای زمان های متفاوت می باشد. اما به طور کلی جراحی بینی حدود 2 الی 3 ساعت زمان خواهد برد.

آیا زیبا جویان بعد از رینوپلاستی می توانند شنا کنند ؟

در صورتی که بخیه ها هنوز بر روی بینی شما قرار دارد و گچ بینی برداشته نشده است یا از چسب های بینی استفاده می کنید ، توصیه می شود از قرار گرفتن در محیط هایی همچون استخر خودداری نمایید ، زیرا سبب بروز عفونت در شما خواهد شد. بهترین زمان برای قرار گرفتن در چنین محیط هایی به نظر جراح بینی و روند بهبودی در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی بستگی دارد.

در صورتی که افراد در دوره نقاهت خود به شنا روی آورند درد بسیار شدید را در ساختار بینی خود احساس خواهند کرد ، احساس درد در این مواقع نشان دهنده عدم بهبود زخم ها بوده که نیازمند مراجعه به پزشک و رعایت مراقبت های بیشتر می باشد.

آیا استفاده از عینک بعد از جراحی زیبایی بینی مانعی دارد ؟

بینی تمامی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم خواهد شد ، بینی های گوشتی با توجه به ساختار بسیار ضعیفی که دارند طی جراحی بینی در تهران ممکن است با توجه به صلاح دید جراح بینی ، تحت پیوند غضروفی قرار گیرند ، تا استحکام مورد نیاز آن ها نیز به دست آید. در نتیجه در پروسه مراقبت های بعد از جراحی بینی قرار گیری عینک بر روی ساختار استخوانی این دسته از بینی ها می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

البته شایان به ذکر است که طی رینوپلاستی چه در بینی های استخوانی و چه در بینی های گوشتی ، استخوان و بافت بینی دست خوش تغییرات بسیار زیادی می شود که نیازمند یک بازه زمانی مشخص جهت بهبودی می باشد. در نتیجه استفاده از عینک سبب فرورفتگی و تورم بیش تر خواهد شد. در صورتی که از عینک های طبی استفاده می کنید و ضعف بینایی شما بسیار زیاد است می توانید با مشورت پزشک از لنز های طبی استفاده کنید.

 

👃🏻 جراحی بینی با دکتر وحیده درتاج در تهران 

 

اقدامات مراقبتی بعد از رینوپلاستی

لازم است تا زیبا جویان در مراقبت های بعد از جراحی بینی موارد زیر را رعایت کنند.

 1. بدن خود را هیدراته نگه دارید و به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید.
 2. از ابزار هایی همچون عینک های آفتابی که می تواند بعد از جراحی بینی به ساختار بینی شما آسیب برساند تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 3. در صورت وجود تورم و کبودی بسیار زیاد می توانید از کمپرس های یخ به صورت غیر مستقیم استفاده نمایید.
 4. به هنگام عطسه و سرفه ، سعی کنید هوا را با فشار بالایی از دهان خود خارج کنید تا فشاری به ساختار بینی شما وارد نشود.
 5. در صورت احساس درد بسیار شدید در بینی و اطراف آن می توانید از مسکن های توصیه شده توسط بهترین جراح بینی در تهران استفاده کنید.
 6. استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل می تواند تاثیرات منفی بر فرآیند بهبودی شما عزیزان داشته باشد ، در نتیجه تا بهبودی نسبی از مصرف آن ها خودداری نمایید.
 7. عدم تنفس آسان از بینی در روز های ابتدایی امری طبیعی و شایع می باشد ، که به مرور زمان و با انجام فعالیت هایی همچون شست و شوی بینی بهبود پیدا خواهد کرد.
 8. در رژیم غذایی بعد از جراحی بینی در تهران خود از مواد غذایی حاوی فیبر بالا استفاده کنید و از مصرف برخی مواد غذایی پر نمک ، پر ادویه و تند خودداری نمایید.
 9. از انجام تمرینات ورزشی در یک الی دو ماهه اول بعد از رینولاستی خودداری کنید و ورزش را با مشورت پزشک خود آغاز کنید.
 10. در مواقع استراحت ، به صورت طاق باز بخوابید و از دو بالشت به منظور بالا نگه داشت سر خود استفاده کنید.

آیا بانوان بارداری می توانند تحت رینوپلاستی قرار بگیرند ؟

انجام هر گونه پروسه درمانی و حتی زیبایی برای خانم های باردار ممنوع است و هرگز پزشک ریسک انجام هیچ تکنیکی را بر روی بانوان باردار قبول نمی کند. چراکه ماده بیهوشی و داروهای مصرفی می تواند به جنین آسیب برساند. بنابراین بهتر است برای عمل بینی خود قبل یا بعد از بارداری اقدام نمایید تا علاوه بر حفظ سلامتی فرزندتان به نتیجه عالی با اطمینان خاطر دست یابید.

🌟 جراحی بینی گوشتی با فرم طبیعی تحت نظر دکتر وحیده درتاج در تهران 

 

علت استفاده از چسب بینی بعد از رینوپلاستی چیست ؟

چسب بینی پس از جراحی ، به علت وجود مزایای فوق العاده ای که با خود به همراه دارد دارای طرفداران بخصوصی می باشد. در  ابتدا باید بدانید که ، جراحی بینی یک روند حساس و دقیق است و بعد از آن ، گاهی نیاز به حفظ شکل و موقعیت اصلی بینی وجود دارد. بنابراین ، استفاده از چسب بینی نقش مهمی در ایجاد تثبیت و ثابت‌ سازی بینی دارد. از دیگر دلایل استفاده از چسب بینی پس از جراحی ، می توان به کاهش خطر خونریزی و تجمع خون زیر زخم بینی اشاره کرد. چسب بینی معمولاً برای دستیابی به فشار مناسب و کنترل خونریزی کاربرد دارد.

به این ترتیب ، با استفاده از چسب بینی ، خطر عفونت کمتر خواهد شد. علاوه بر این ، چسب می‌تواند به تسریع فرآیند بهبودی کمک کند. با ایجاد یک فشار نسبی  بر روی بینی ، تماس مستقیم با بافت‌ ها برقرار می‌شود و جریان خون بهتری برای تغذیه بهتر مناطق زخمی فراهم می‌شود. این ممکن است منجر به کاهش برآمدگی های غیرطبیعی و جریان سریع‌تر خون در منطقه جراحی شده شود.  به طور کلی، استفاده از چسب های مخصوص بینی پس از جراحی یک روش کار آمد می باشد.

البته توجه داشته باشید که استفاده از چسب ها باید تنها از جانب جراح بینی توصیه شود ، زیرا استفاده آن به صورت خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات می تواند منجر به بروز بد فرمی بینی شود. در نتیجه قبل از استفاده ان به جراح بینی خود مراجعه کنید تا نحوه و چگونگی استفاده از چسب را به شما عزیزان توضیح دهد و زمان بکارگیری از ان را مشخص نماید. چرا که استفاده از این چسب ها در بازه زمانی طولانی دارای نتیجه مثبت نخواهد بود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

4 3 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
23 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هادی عباسی

دکتر درتاج عزیز من حدود یک ماهه جراحی کردم ، مقداری از کبودی زیر چشم هام باقی مونده این موضوع طبیعی هستش ؟

drdortaj11

مشکلی نیست نگران نباشید.

donya

خانم دکتر عزیز سه روز از جراحی بینیم میگذره ، اما گچ بینیم خیس شده ، چه کار باید بکنم ؟ لازم به پزشک مراجعه کنم؟

drdortaj11

باید توسط جراحتون معاینه شوید.

donya

دکتر برای جلوگیری از عطسه بعد از جراحی بینی باید چیکار کرد ؟ من بینیم خیلی حساس شده و ماه اول بعد از جراحی بینیم هستش نگران آسیب دیدگی بینیم هستم

شیدا

دکتر درتاج عزیز خوابیدن به پهلو بعد از عمل باعث کج شدن بینی میشه من یک هفتس عمل کردم ؟

drdortaj11

بله احتمال داره . اما بیشتر باعث میشه تورم بینی در ماه اول بطور غیر قرینه کم بشه ولی بعد از چند ماه نهایتا یکدست خواهد شد

مونا

دکتر درتاج من ۱۷ سالم هستش ، واقعا از بینیم راضی نیستم ، اعتماد بنفس خیلی اومده پایین ممکنه من در این سن جراحی کنم ؟ 😢

drdortaj6

بله میتوانید جراحی بینی انجام دهید

شیوا

دکتر درتاج عزیز گچ بینیم خیس شده و خیلی شله ، سه روز از جراحی بینیم میگذره ، باید حضوری مراجعه کنم ؟

drdortaj6

در صورتی که آتل شل شده باشد لازم است تا به جراح بینی مراجعه شود.

کیوان

خانم دکتر شما رینوپلاستی رو با بیهوشی انجام میدین یا بی حسی ؟

drdortaj6

جراحی بینی با استفاده از بیهوشی انجام می شود.

شبنیم میری

سلام خانم دکتر درتاج من آلرژی دارم و حدودا ۲۵ روزه عمل کردم هر سال بخاطر آلرژیم تریامسینلون تزریق میکنم که خیلی عالیه نتیجش اما الان بخاطر عمل بینی تزریق نکردم مانعی نیس اگه ترریق کنم؟

drdortaj6

به طور کلی تزریق کورتون برای آلرژی جز در موارد خاص توصیه نمیشه. بهتره با مراجعه به جراح بینی خودتان بهترین روند درمانی را آغاز کنید.

مانا

سلام خانم دکتر در دوره نقاهت بعد از عمل بینی میتونم قرص آهن بخورم ؟

kiana

دکتر درتاج عزیز چند وقت بعد از جراحی بینی میتونم روتین پوستی رو شروع کنم ؟

drdortaj6

با گذشت یک ماه از جراحی بینی آغاز روتین پوستی مانعی ندارد

مهسا

دکتر درتاج عزیز من با هر بار شست و شو بینی دچار خون دماغ میشم ، البته خیلی زیاد نیست اما هر بار بینیم خونریزی میکنه ، باید چیکار کنم آیا طبیعی هستش یا باید حضورا مراجعه کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

drdortaj6

باید معاینه شوید.

کیانا

من یک ماه پیش تزریق چربی به صورت انجام دادم با این وجود میتونم برای عمل بینی اقدام کنم ؟

drdortaj6

خیر. بعد از تزریق چربی تورم و التهاب تا بهبود پیدا کنند زمان بر خواهد بود و بنظر من بهتره تا رینوپلاستی بیشتر صبر کنید. شش ماه زمان خوبی است

صدرا

به قدری از جراحی بینیم تحت نظر دکتر درتاج رضایت دارم که حد نداره ف مشکلات تنفسیم بر طرف شده و فرم بینیم فوق العاده خیلی ممنونم ازتون خانم دکتر