تزریق کورتون

التهاب و تورم ، دو عارضه که مانع از مشخص شدن نتیجه نهایی جراحی بینی خواهند شد. بنابراین  برای دست یابی به نتیجه نهایی بدون وجود هیچ یک از این عوارض باید چه اقداماتی را انجام داد ؟ آیا روشی درمانی برای بهبود وجود دارد و می تواند در مهار کردن آن ها تاثیر بگذارد ؟  باید بدانید که پس از رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی و در صورت عدم تاثیر گذاری این دوره بر بهبود التهاب و تورم بینی ، جراح بی شک تزریق کورتون به بینی را به شما پیشنهاد خواهد کرد ، تا اقدامی موثر به منظور کاهش تورمات و التهابات انجام شود. برای آشنایی بیشتر با این روسه درمانی مطلب زیر را که توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران دکتر وحیده درتاج تهیه شده است مطالعه نمایید.

تزریق کورتون - دکتر وحیده درتاج در تهران

آیا می دانید کورتون چیست ؟

کورتون نوعی چربی است ، که در بدن به صورت کاملا طبیعی و با کمک کلسترول در کبد تولید می شود. غده فوق کلیه از کورتون برای ساخت هورمون ها استفاده می کند. جالب است بدانید که نقش این ماده در بدن مهار التهاب بافت های مختلف بوده که سبب تسکین تورم نیز خواهد شد. اما تزریق کورتون به بینی ، بکار گیری از نوعی دارو سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد. در واقع با تزریق این ماده سبب تولید ماده شیمیایی شده ، که در کاهش التهاب بدن افراد نقش خواهد داشت. لازم به ذکر است که با وجود تاثیرات بی نظیر کورتون ، تزریق آن باید از جانب پزشک توصیه شود و از دوز های مشخصی از آن بکار گرفته شود ، زیرا مصرف دوز های بالایی از آن می تواند ، سبب ضعف در سیستم ایمنی بدن افراد شود.

تزریق کورتون بعد از عمل بینی همراه با مزایای آن !

پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد . سپس جراح بینی خوب در تهران ، به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، همچنین در صورت گوشتی بودن بینی لازم است تا مقداری از بافت چربی نیز در پوست بینی افراد کاسته شود. انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد حاد کمک کند.

جالب است بدانید که هر گونه تورم به وجود آمده طی جراحی بینی استخوانی بسیار کمتر خواهد بود ، زیرا پوست بینی این افراد دارای چربی بسیار زیاد نمی باشد و پروسه رینوپلاستی کمی آسان تر و با پیچیدگی نسبتا کم انجام خواهد شد ، بر خلاف بینی های استخوانی پروسه جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده است ، زیرا در برخی مواقع به منظور ایجاد استحکام و مقاومت لازم  است تا پیوند غضروفی صورت گیرد که می تواند بر التهاب و تورم بینی بی افزاید. بنابراین این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون خواهند بود ، تا به نتیجه نهایی حاصل از عمل زیبایی خود دست یابند. از مزایای فوق العاده این تکنیک باید به سرعت بهبود عوارض در بازه مانی کوتاه اشاره کرد ، بدون آن که زیبا جو مدت زمان طولانی را برای بهبودی خود صرف کند.

کدام دسته از زیبا جویان باید تزریق کورتون را انجام دهند ؟

  • افرادی با پوست ضخیم ، همراه با چربی بسیار زیاد پوست.
  • افرادی که در گذشته تجربه خوبی از جراحی بینی اولیه خود نداشته اند.
  • افرادی که روند بهبود تورم و التهابات در آن ها طبق انتظارات پزشک نبوده است.
  • آن دست از زیبا جویانی که با عوارض جانبی همچون التهاب و تورم بعد از رینوپلاستی مواجه شده اند.

کورتون چگونه بر روی التهابات و تورم بعد از جراحی بینی تاثیر می گذارد ؟

به طور کلی تمامی افراد پس از جراحی بینی به مدت 6 الی 8 ماه با تورم و عوارض جانبی بینی مواجه خواهند شد ، که این موضوع کاملا طبیعی و نرمال است. البته لازم به ذکر بوده که این عوارض در افراد با بینی های گوشتی بسیار بیشتر از افراد با بینی های استخوانی می باشد ، با توجه به تفاوت های ساختاری که دارند اینگونه خواهند بود. بنابراین در صورت گذشت این بازه و باقی ماندن عوارض جانبی در طولانی مدت و عدم تحمل بیمار ، با مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران ، پزشک در صورت نیاز تزریق کورتون را توصیه می کند ، تا زیبا جو در مدت زمان کمتری به نتیجه دلخواه از رینوپلاستی خود دست یابد.

تعداد دفعات بکارگیری از کورتون به چه عواملی بستگی دارد ؟

تورم و التهابات موجود به ساختار بینی ، نوع پوست و میزان چربی موجود بستگی دارد ، در نتیجه مقدار تورم در هر فردی با دیگری متفاوت است و در این تورم در افراد با بینی های گوشتی بسیار زیاد خواهد بود. همین امر سبب شده است تا فاکتور های متنوعی در تعداد جلسات مورد نیاز جهت تزریق کورتون تاثیر گذار باشد. برای مثال زیبا جویان با بینی استخوانی و پوستی نازک با یک بار تزریق به نتیجه دلخواه خود دست می یابند ، در صورتی که زیبا جویان با بینی گوشتی همراه با پوستی ضخیم به تعداد جلسات بیشتر در بازه های زمانی 5 الی 7 هفته نیاز دارند ، تا تورم موجود بر روی بینی آن ها کاهش پیدا کند.

نکته : هیچ یک از این تعداد ها جهت بکارگیری از کورتون حتمی نمی باشد ، تنها تعداد جلسات مورد نیاز در جلسات مشاوره توسط جراح بینی ماهر و با تجربه در تهران توصیه می شود.

کورتون در کدام نواحی از بینی تزریق می شود ؟

تزریق کورتون با توجه به نظر پزشک در مناطق مورد نیاز  و در نواحی که تورم و التهاب بسیار زیاد باشد انجام خواهد شد. برای مثال اگر تورم در نوک بینی افراد باشد ، مقدار مناسبی از کورتون در همان ناحیه تزریق می شود تا از تورم آن کاسته شود.

چه اقداماتی را باید بعد از تزریق کورتون انجام دهید ؟

  1. سر خود را تا بهبودی کامل به پایین خم نکنید.
  2. از مصرف دارو های رقیق کننده خون بپرهیزید.
  3. از لمس کردن و ماساژ دادن محل تزریق خودداری کنید.
  4. از مصرف هر گونه دارو ضد التهاب همانند آسپرین خودداری کنید.
  5. توصیه می شود در روز های ابتدایی از کمپرس های سرد استفاده شود.
  6. بعد از تزریق کورتون از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی و پر تنش بپرهیزید.

آیا بکارگیری از چسب بینی بعد از تزریق کورتون نتایج خوبی را به همراه دارد ؟

با توجه به توصیه یک جراح بینی با تجربه و ماهر در تهران ، بهتر است بیماران بعد از تزریق کورتون به مدت یک الی دو هفته برای تاثیر بخشی بیشتر کورتون از چسب بینی نیز استفاده کنند ، زیرا چسب بینی خود تاثیر بی نظیری در کاهش تورم دارد.

آیا این پروسه درمانی عوارضی را با خود به همراه دارد ؟

جالب است بدانید که تزریق کورتون دارای دو ویژگی مثبت و منفی می باشد. نقش مثبت آن کاهش التهاب و تورم بعد از جراحی زیبایی بینی بوده و نقش منفی آن ضعف سیستم ایمنی بدن افراد می باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها