جراحی پلک

توازن میان تمامی اعضای صورت تاثیرات فوق العاده ای بر زیبایی ظاهر افراد دارد ، به همین منظور افراد بسیاری برای ایجاد این نوع توازن به جراحی های زیبایی روی می آورند ، در واقع با افزایش سن ، تاثیر گذاری عوامل مخرب و آسیب زا چین و چروک هایی در میان چشم نیز به وجود می آید که تنها با انجام جراحی پلک قابل درمان می باشد. با انجام این جراحی ، زیبایی چشم ها دو چندان شده و چهره افراد شاداب و جوان تر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این روند زیبایی و درمانی می توانید مقاله تهیه شده توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران دکتر وحیده درتاج را مطالعه نمایید.

جراحی پلک - دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی پلک در تهران

به مرور زمان و با افزایش سن افراد ، خاصیت ارتجاعی پوست ، تولید الاستین و کلاژن کاهش یافته و به دنبال آن مشکلاتی همچون افتادگی و ایجاد پف در زیر چشم ها نیز به وجود می آید. با توجه به آن که پوست اطراف چشم بسیار نازک و ظریف می باشد ، دست خوش تغییرات بسیار زیاد شده که فورا در این نواحی آثار پیری مشاهده می شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی بلفاروپلاستی در پلک بالا شامل برداشت چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی بوده که سبب افتادگی ، سنگینی و نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ها شده است. جراحی پلک بالا به زیبا جویان کمک می کند تا چهره ای سرحال تر ، هوشیار تر و جوان تر نیز داشته باشند. برای آغاز این پروسه زیبایی پزشک برش هایی را در چین طبیعی پلک ایجاد کرده و پس از خارج کردن چربی برش ها را در چین طبیعی چشم می بندد ، تا محل برش ها نیز قابل مشاهده نباشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

رسوبات باقی مانده از چربی ، ماهیچه و پوست اضافی سبب ایجاد چین و چروک و تیره تر شدن و بروز پف زیر چشم ها نیز خواهند شد. به همین منظور بلفاروپلاستی پلک پایین در برخی افراد با این ویژگی ها لازم است. در این پروسه زیبایی جراحی پلک ها ، در موقعیتی جدید قرار می گیرند و کانتور زیبایی را در نیمه پایین صورت زیبا جویان خلق می کند. بهترین جراح پلک در تهران برش های بسیار ظریف و کوچکی را در طول پلک پایین ، بیرون خط مژه و داخل پلک ها با هدف دسترسی آسان به نواحی زیر چشم ایجاد می کند و پس از دست یابی به مناطق مورد نظر خود بافت و رسوبات چربی را برداشته و برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه در محلی غیر قابل مشاهده می بندد.

 

 

اقداماتی که قبل از عمل پلک ها باید انجام دهید !

در جلسات مشاوره با جراح پلک ، توصیه می شود اقداماتی را قبل از جراحی نیز انجام دهید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

هدف زیبا جویان از بلفاروپلاستی : در صورتی که هدف شما بهبود یک عارضه نباشد ، بهتر است برای دست یابی به نتیجه ای عالی از جراحی پلک انتظارات واقع بینانه داشته باشید و پروسه جراحی را به جراح ماهر و حاذق نیز بسپارید.

بررسی بیماری های زمینه ای : اگر به نوعی بیماری خاص مبتلا هستید ، بیماری زمینه ای یا حساسیت های دارویی دارید و مشکلاتی همچون خشکی چشم ، آب مروارید  و غیره مبتلا هستید ، حتما تمامی این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت بروز هر گونه اختلال آمادگی مقابله با آن عارضه را داشته باشد.

دارو های مصرفی : اگر قبل از عمل پلک ها از ویتامین و دارو هایی بخصوص استفاده می کنید ، بهتر است با توجه به نظر جراح بلفاروپلاستی خوب در تهران خود مصرف ان ها را کنار بگذارید.

آزمایش چشم : پزشک قبل از آغاز جراحی پلک آزمایشاتی شامل آزمایش تولید اشک و اندازه گیری بخش های مختلف پلک را برای شما انجام می دهد ، البته در برخی مواقع ممکن است جهت کسب اطمینان بیشتر و عدم وجود نقطه کور قبل از عمل آزمایش میدان دید را توصیه می کند.

عکس برداری از پلک ها : عکس های تهیه شده از پلک ها به پزشک کمک می کند تا در روند جراحی تغییرات را به خوبی و در نواحی مورد نظر نیز ایجاد کند.

هدف از بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی پلک ها

این نوع جراحی پلک جنبه درمانی نداشته و به منظور بهبود نوعی عارضه انجام نمی شود ، بلکه افراد به منظور بهبود و افزایش زیبایی ظاهر خود نیز اقدام می کنند. این پروسه با برداشت کیسه هایی از چربی در زیر چشم ها  و رفع افتادگی پلک انجام می شود. جراحی زیبایی پلک سبب باز گردانی جوانی و خلق چهره ای شاداب شده که چهره افراد را پر انرژی نشان می دهد. زیرا افزایش سن و غیره سبب می شود توده های چربی افزایش یابند و ماهیچه های پلک نیز ضعیف شوند. تمامی این موارد از زیبایی چهره کاسته و جلوه ای ناراحت و خسته را به همراه خواهد داشت.

جراحی درمانی پلک ها

در صورتی که افراد به بیماری خاصی مبتلا باشند که به چشم ها و پلک های آن ها مرتبط باشد ، نیازمند یک پروسه درمانی خواهد بود. در واقع با جراحی درمانی پلک ها عدم توانایی افراد جهت استفاده از عینک و لنز به دلیل پف زیر چشم درمان شده و دید بیماران نیز بهتر می شود.

جراحی پلک - دکتر وحیده درتاج در تهران

با وجود فاکتور های زیر شما کاندیدای مناسب جراحی پلک خواهید بود

عده بسیاری از زیبا جویان با توجه به برخی موارد کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک ها نخواهند بود ، اما در صورتی که تمامی فاکتور های زیر در شما وجود داشته باشد می توانید برای جراحی زیبایی بدون هیچ گونه نگرانی اقدام نمایید.

 1. زیبا جویان بدون ابتلا به تیروئید
 2. عدم بالا بودن فشار خون
 3. افراد در سن بالای 30 الی 35 سال
 4. افرادی که خواسته ای واقع بینانه از جراحی پلک خود دارند
 5. افرادی که به بیماری های مرتبط با چشم مبتلا نمی باشند
 6. زیبا جویانی با سیستم ایمنی بدنی قوی و عدم ابتلا به نوعی بیماری خاص
 7. افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الگل استفاده نمی کنند

اقدامات مراقبتی بعد از جراحی پلک در تهران

 • توصیه می شود بعد از بلفاروپلاستی در زمان های استراحت و خواب سرتان را با استفاده از دو بالشت بالا تر از سطح بدن خود قرار دهید.
 • در صورت احساس درد بسیار شدید و غیر قابل کنترل از دارو های مسکن توصیه شده توسط جراح پلک خوب در تهران بکار گیرید.
 • در صورت خروج از منزل به منظور حفاظت از محل جراحی شده در برابر باد ، گرد و غبار و نور خورشید از عینک های آفتابی مناسب استفاده کنید.
 • پزشک شما حتما قطره و پماد هایی را برای شما تجویز خواهد کرد ، طبق دستور در زمان های از پیش تعیین شده از آن ها استفاده کنید.
 • در روز ابتدایی بعد از جراحی لازم است تا هر یک ساعت به مدت 5 الی 10 دقیقه از کیسه های سرد بر روی چشم های خود استفاده کنید تا تورم به وجود آمده بهبود یابد.

آیا زیبا جویان بعد از بلفاروپلاستی دچار خشکی چشم خواهند شد ؟

برخی از زیبا جویان بعد از بلفاروپلاستی دچار عارضه خشکی چشم خواهند شد. برای مثال تورم پلک ها بعد از جراحی یک عارضه جانبی طبیعی و شایع بوده که می تواند حتی سبب ناتوانی افراد در بستن چشم های شان شود. در نتیجه این عارضه ، قرینه چشم بیمار با اشک پوشیده نشده و فرد دچار خشکی چشم ها نیز خواهد شد.  البته قرار گرفتن در برابر برخی عوامل همچون آب و هوای گرم ، باد و غیره افراد می توانند در دوره نقاهت و بهبودی خود با خشکی چشم ها مواجه شوند. در صورتی که بسیار نگران این عارضه هستید ، باید بدانید که خشکی چشم ها بعد از بلفاروپلاستی بعد از مدت زمان کوتاهی و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک بهبود پیدا می کند. در واقع جراح پلک توصیه می کند زیبا جویان دارو های توصیه شده را در زمان های از پیش تعیین شده و مرتبا استفاده کنند و همچنین قطره ها و پماد های خود را با دقت بالایی بکار گیرند که سبب روانسازی پلک های آن ها نیز خواهد شد. توجه داشته باشید که معمولا قطره و پماد های تجویز شده یک تسکین دهنده هستند ، که عمدتا از آن ها قبل از خواب استفاده می شود تا تاثیرات بهتری داشته باشند. همچنین ممکن است در برخی مواقع و با توجه به نظر پزشک از لنز ها جهت افزایش رطوبت چشم ها نیز استفاده شود.

نکته : شایان به ذکر بوده که در صورت عدم بهبودی با گذشت 8 الی 10 روز از ابتلای زیبا جویان به عارضه خشکی چشم ، لازم است تا در اسرع وقت به جراح پلک های خود مراجعه کنند ، تا بعد از انجام معاینات لازم ، فرایند درمانی موثری برای ان ها در نظر گرفته شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مه سیما

من جراحی پلک رو پیش دکتر درتاج عزیز انجام دادم و خیلی راضیم