جراحی بینی طبیعی

از جمله انواع جراحی بینی که فارق از شکل ظاهری و با هدف بهبود مشکلات تنفسی انجام می شود ، که رفع ایرادات ظاهری ملاک اصلی جراح نبوده و بهبود مشکلات داخلی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، جراحی بینی طبیعی نام دارد. این پروسه زیبایی در میان افرادی پر طرفدار است ، که ساختار بینی آن ها زیبا و با ایرادات ظاهری بسیار ناچیز همراه است و تنها خواسته آن ها جهت انجام رینوپلاستی بر طرف کردن مشکلات مربوط به تنفس شان می باشد. بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران دکتر وحیده درتاج با تهیه مقاله زیر به شما عزیزان به منظور آشنایی بیشتر با پروسه جراحی بینی نچرال کمک شایانی می کند.

جراحی بینی طبیعی - دکتر وحیده درتاج در تهران

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

هر یک از فرم های بینی ، بینی فانتزی و نیمه فانتزی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند ، به همین منظور لازم است تا برخی موارد طی رینوپلاستی طبیعی توسط جراح بینی در نظر گرفته شود ، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

زاویه میان لب ها و نوک بینی : برای ایجاد یک بینی با فرم کاملا طبیعی ، لازم است تا زاویه میان نوک بینی و لب ها حدود 90 درجه باشد.

محل ایجاد برش : لازم است تا جراح بینی خوب در تهران طی جراحی بینی طبیعی برش های لازم را با دقت و ظرافت بسیار بالایی در ناحیه کلوملا بینی ایجاد کند ، تا محل اسکار و بخیه ها بعد از جراحی باقی نمانند.

موقعیت و شکل نوک بینی : در این پروسه رینوپلاستی طبیعی از نوک تیز شدن بینی جلوگیری می شود و نوک بینی افراد کاملا گرد و طبیعی باقی می ماند.

فرم ظاهری سوراخ و پره های بینی : طی جراحی بینی طبیعی ، جراح از کوچک کردن بیش از حد سوراخ های بینی خودداری می کند.

عدم ایجاد قوس در نمای نیم رخ : در رینوپلاستی طبیعی پزشک از ایجاد قوس شدید در پل بینی خودداری می کند ، اما در صورت نیاز و با توجه به در خواست زیبا جو و در نظر گرفتن آناتومی صورت می توان ، قوس بسیار طبیعی ایجاد کرد که به نسبت بینی فانتزی بسیار کم است.

بر طرف کردن مشکلات و نواقص بینی : مهم ترین و اصلی ترین هدف از جراحی بینی طبیعی بر طرف کردن مشکلات و ایرادات بینی با حفظ ظاهر طبیعی بینی می باشد ، تا در نهایت مشکلات بینی بر طرف شده و تناسب کامل با چهره افراد ایجاد شود ، که سبب رضایت  زیبا جویان خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی طبیعی در تهران

جراحی زیبایی بینی یک پروسه پیچیده و دشوار می باشد ، که باید توسط یک جراح بینی با تجربه در تهران صورت گیرد . در نتیجه اولین قدم شما طی در اقدامات قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک پزشک حاذق است. شما می توانید در این مواقع از دوستان و آشنایان خود ، که اخیرا تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، سوالات مد نظر خود را بپرسید ، همچنین با وجود شبکه های اجتماعی و وب سایت ها ، نمونه کار های پزشک را به خوبی مشاهده و  بررسی کنید. 

همچنین بهتر است بدانید که تهیه و انجام آزمایشات و در اختیار قرار دادن آن به پزشک ، می تواند سلامت شما را تضمین کند و در صورت وجود هر نوع عارضه جدی ، جراح رینوپلاستی را از خطر احتمالی که ممکن است با آن ها رو به رو شود آگاه سازد. برخی دارو ها همچون انواع دارو های گیاهی و روغن ماهی می توانند در رقیق تر شدن خون بیماران تاثیر بگذارند ، به همین منظور باید از مصرف آن ها دو هفته قبل از رینوپلاستی خودداری شود. 

توصیه می شود در صورت استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل یک ماه قبل از جراحی بینی طبیعی از مصرف آن ها خودداری نمایید. مواردی که شما باید در این دوره رعایت کنید ، در جلسات مشاوره از جانب جراح توصیه خواهد شد ، رعایت دقیق آن ها را فراموش نکنید.

🌟 جراحی بینی طبیعی در تهران تحت نظر دکتر وحیده درتاج

عمل بینی طبیعی در بینی های استخوانی و گوشتی

سه فاکتور اصلی همچون ضخامت پوست ، استحکام غضروف و استخوان موجب تفاوت هایی میان بینی های استخوانی و گوشتی خواهد شد. در نتیجه قطعا در این مواقع نیز برای شما سوال پیش می آید ، که آیا فرم طبیعی برای هر دو این بینی ها مناسب است یا خیر ؟

 آیا افراد با بینی گوشتی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی طبیعی هستند ؟ یا افراد با بینی های گوشتی ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هر دو بینی با نتیجه فوق العاده از از عمل بینی طبیعی همراه می باشند ، که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

جراحی بینی طبیعی در افراد با بینی گوشتی

یکی از محبوب ترین فرم های بینی برای افراد با بینی ها گوشتی که دارای نتایج بی نظیری می باشد ، فرم طبیعی است. بینی ها گوشتی با توجه به ضخامت بسیار بالا و همچنین استخوان ضعیفی که دارند طی جراحی رینوپلاستی محدودیت های بسیار زیادی برای آن ها وجود خواهد داشت.

 در نتیجه به آن دسته از افراد که بینی گوشتی دارند ، جراحی با فرم طبیعی بسیار عالی بوده و از جانب پزشک توصیه می شود.  اغلب افراد با بینی های گوشتی که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند ، نتیجه خوب و رضایت بخشی را از عمل خود دریافت می کنند.

جراحی بینی طبیعی در افراد با بینی های استخوانی

این دسته از افراد به علت وجود ضخامت مناسب پوست و استخوان و غضروف محکم ، می توانند علاوه بر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی به نتایج عالی از فرم طبیعی دست یابند. البته انتخاب آن نیز به سلایق بیماران و آناتومی صورت آن ها نیز بستگی دارد.

نکته : در این مواقع اگر نمی توانید بهترین تصمیم را برای انتخاب نوع بینی خود بگیرید ، با مراجعه به جراح بینی حاذق و ماهر در تهران می توانید بهترین فرم بینی را برای خود انتخاب کنید.

آیا آقایان کاندیدای اصلی جراحی بینی طبیعی می باشند ؟

آقایان به علت داشتن ساختار استخوانی و جدی در چهره خود ، بکارگیری از روش طبیعی برای آن ها بسیار مناسب و انتخابی درست می باشد ، تا جذبه چهرشان نیز حفظ شود. این روش از عمل بینی به علت داشتن ظاهری طبیعی و نرمال در میان مردان به نسب جراحی های فانتزی و نیمه فانتزی طرفداران بسیار زیادی دارد.

سن مناسب عمل رینوپلاستی در تهران !

تمامی افراد تا پایان سن بلوغ با رشد استخوان و بافت های بینی خود مواجه هستند. بنابراین عمل بینی طبیعی قبل از سن بلوغ و کامل شدن فرایند رشد با عدم رضایت بیمار و برگشت پذیری بینی همراه خواهد بود. 

البته افراد در سنین بالای 40 الی 45 سال نیز کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی طبیعی نخواهند بود ، زیرا استخوان مقاومت گذشته خود را نداشته و امکان بهبود بافت های اسیب دیده دشوار است ، البته تمامی این موارد به جراح بینی بستگی داشته که در صور امکان انجام رینوپلاستی به علت داشتن مهارت بالای جراح انجام خواهد شد.

انواع تکنیک های جراحی زیبایی بینی طبیعی

رینوپلاستی به روش بسته : طی رینوپلاستی به روش بسته هیچ یک از برش ها در خارج از ساختار بینی زیبا جویان ایجاد نخواهد شد ، بلکه جراح برش های مورد نیاز را در داخل حفره ها ایجاد کرده و تغییرات لازم را از این طریق اعمال می کند ، سپس برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه های جذبی می بندد.

رینوپلاستی به روش باز : در صورتی که طی پروسه جراحی بینی طبیعی مشکلات موجود در ساختار داخلی بینی افراد بسیار زیاد باشد ، از تکنیک باز استفاده می شود. در این مواقع جراح نواحی از بینی به نام کلوملا را برش داده و پوست بینی را به سم بالا می کشد ، به نحوی که دسترسی کامل به تمامی ساختار داخلی داشته باشد ، بعد از بر طرف کردن مشکلات و اصلاح آن ها پوست بینی را به حال اولیه باز گردانده و برش ها را با استفاده از بخیه های غیر جذبی می بندد.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

 • به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش بپرهیزید.
 • سر خود را در طولانی مدت به سمت پاین نگیرید.
 • سعی کنید سر خود را با استفاده از دو بالش به سمت بالا نگه دارید ، و به صورت طاق باز بخوابید.
 • وجود خونابه بعد از جراحی بینی طبیعی ، امری شایع بوده و می توان با استفاده از گاز استریل مانع از ریزش آن شد.
 • برای کاهش تورم ، کبودی و التهاب بعد از جراحی بینی طبیعی می توانید ، از کمپرس های سرد نیز استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک که شامل آنتی بیوتیک ها می باشد را در زمان مناسب خود مصرف کنید.
 • گرفتگی بینی بعد از جراحی بسیار شایع بوده ، که به مرور بهبود می یابد. بنابراین از فین و دستکاری کردن آن بپرهیزید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید ، زیرا اشعه خورشید سبب تیره تر شدن پوست محل برش و بخیه می شود.
 • تا مدتی از زدن عینک های طبی و آفتابی خودداری کنید، زیرا سبب فرورفتگی، تغییر ساختار بینی و غیره می شود.
 • به هنگام عطسه و سرفه ، هوا را با فشار بالایی از دهان خود خارج کنید.
 • از ماساژ بینی خود در دوره نقاهت بعد از رینوپلاستی بپرهیزید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها