جراحی بینی باز

اگر شما نیز کاندیدای جراحی بینی هستید ، بی شک اصطلاحاتی همچون جراحی بینی باز یا بسته را از جراح بینی خود یا اطرافیان شنیده اید ! اما آیا اطلاعات کافی از این دو تکنیک جراحی دارید ؟ می دانید که بهترین روش برای آغاز فرآیند رینوپلاستی در شما عزیزان ، با توجه به نوع بینی استخوانی و گوشتی کدام است ؟ در ادامه مطلب بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران دکتر وحیده درتاج با ما همراه باشید ، تا اطلاعات مورد نیاز خود را طی رینوپلاستی به روش باز به دست آورید.

جراحی بینی باز - دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی به روش باز در تهران !

یکی از تکنیک های کاربردی که اغلب جراحان بینی در این پروسه زیبایی و درمانی از آن استفاده می کنند ، جراحی بینی باز می باشد. در واقع طی این پروسه جراح با تجربه برشی را در پایه میانی ( کلوملا ) ایجاد می کند ، سپس با ایجاد برش هایی دیگر در نواحی مورد نیاز ، پوست بینی را در لبه های داخلی پره ها به سمت بالا کشیده می شود. پس از این اقدام تمامی چارچوب داخلی و ساختار استخوانی و همچنین غضروف ها کاملا دقیق و واضح مشاهده می شوند. پزشک به روش باز دسترسی کامل را در پروسه رینوپلاستی خواهد داشت ، که سبب اعمال تغییرات به آسانی و بدون دشواری خواهد شد ، در انتها و بعد از پایان اعمال تغییرات لازم پوست بینی بر روی ساختار استخوانی باز گشته که نشان دهنده نتیجه حاصل از تغییرات ایجاد شده بر ساختار کلی بینی می باشد.

جراحی بینی باز چه مزایایی دارد ؟

 • در این پروسه بخیه های زیر پایه بینی هرگز مشاهده نخواهد شد
 • جراحی نیز با دید وسیع تری توسط جراح رینوپلاستی انجام می شود
 • احتمال ناقرینگی در این تکنیک در پره های بینی بسیار کم خواهد بود
 • جراح بینی قدرت مانور بیشتری بر روی اعمال تغییرات خواهد داشت
 • این تکنیک در بینی ها کج و پیچ خورده برای بهبودی در اولویت خواهد بود
 • قرار دادن پروتز یا گرفت های استخوانی و غضروفی بسیار آسان خواهد بود
 • در بینی هایی با فرم ظاهری نا مناسب ، نتیجه ای بسیار رضایت بخش را به همراه خواهد داشت

جراحی بینی به روش باز چه ویژگی هایی دارد ؟

 1. در صورت وجود پیچیدگی بسیار زیاد در پروسه رینوپلاستی ، همچون انجام جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی باز یک پروسه فوق العاده می باشد.
 2. با وجود فضای بسیار زیاد و همچنین دسترسی کافی پزشک به تمامی نواحی بینی ، جراح بینی خوب در تهران قدرت مانور بیشتری برای اصلاح مشکلات موجود دارد.
 3. هر نوع بینی از جمله استخوانی و گوشتی با بکار گیری از این تکنیک ، نتیجه ای عالی را به همراه خواهد داشت.
 4. جراح طی این پروسه دید بهتر و کامل تری داشته در نتیجه می تواند در ایجاد قرینگی حفره های بینی دقت کافی و لازم را داشته باشد.
 5.  در پروسه جراحی بینی اکسترنال بکارگیری از پروسه پیوند غضروفی و قرار دادن گرافت های مختلف به راحتی و به درستی انجام خواهد شد.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای این تکنیک می باشند ؟

در ابتدا باید اشاره کنیم ، که برخی افراد پس از کسب اطلاعات کافی از پروسه جراحی بینی باز ، اصرار دارند تا روند جراحی آن ها نیز با این تکنیک انجام شود ، اما ما به شما زیبا جویان عزیز توصیه می کنیم اگر به دنبال دست یابی به نتیجه عالی از پروسه رینوپلاستی خود می باشید ، بهتر است انتخاب نوع جراحی را به بهترین جراح بینی تهران و با تجربه بسپارید و از پا فشاری در این زمینه خودداری کنید.

همچنین یکی از بهترین کاندیدا های این تکنیک افراد با بینی های استخوانی ، به خصوص بینی های گوشتی می باشند. در واقع بینی های گوشتی با وجود چربی بسیار زیاد و عدم وجود استحکام کافی در ساختار استخوانی و دیگر ویژگی های آن ها لازم است با دقت و تمرکز بالایی جراحی شوند ، حتی در برخی مواقع و با توجه به نیاز افراد به انجام پروسه پیوند غضروف تنها با جراحی بینی باز امکان پذیر بوده ، که از ویژگی های خارق العاده این روش می باشد . اغلب افراد با بینی استخوانی با توجه به پوستی نازک و استحکام بالای استخوان در صورتی که مشکلات موجود در ساختار و تنفس آن ها بسیار زیاد باشد ، این تکنیک جهت کسب رضایت زیبا جو به نتایج عالی از رینوپلاستی بسیار مناسب می باشد . علاوه بر این موارد افرادی که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم بهترین کاندیدا برای این تکنیک خواهند بود.

 • زیبا جویانی که به پیوند غضروفی طی رینوپلاستی خود نیاز دارند.
 • افرادی که می خواهند تحت جراحی بینی ترمیمی قرار بگیرند.
 • زیبا جویانی که دچار مشکلات متعدد و پیچیده ای در ساختار بینی شان هستند.

آیا تکنیک جراحی بینی باز معایبی را به همراه دارد ؟

بروز عوارض جانبی بعد از عمل بینی یک عارضه طبیعی و شایع می باشد ، که تمامی زیبا جویان با آن مواجه خواهند شد ، اما به دلیل ایجاد برش های بسیار زیاد میزان تورم و التهاب بعد از جراحی بینی باز بسیار زیاد بوده ، که سبب می شود تا روند بهبودی و دوره ریکاوری افراد بسیار افزایش یابد. بنابراین تنها معایب این تکنیک شدت و میزان عوارض جانبی همراه با آن می باشد ، که با رعایت اقدامات بعد از جراحی بینی می توان آن را در مدت زمان کوتاهی کنترل کرد.

اقدامات مراقبتی بعد از جراحی بینی باز با دکتر وحیده درتاج

 1. به منظور کاهش تورم و التهابات همراه با این پروسه زیبایی می توانید ، از کمپرس های سرد نیز استفاده کنید.
 2. از ابزار های مورد استفاده بر روی بینی خود همانند اسپلینت و گچ بینی محافظت کنید و از خیس شدن آن ها تا زمان برداشته شدن بپرهیزید.
 3. بهتر است در هفت الی ده روز ابتدایی به مقدار کافی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 4. فعالیت های ورزشی پر تنش از جمله ، کشتی و ورزش های رزمی برای شما در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی باز مناسب نبوده و تا بهبودی کامل بهتر است ورزش نکنید.
 5. از قرار گرفتن در مکان های شلوغ بپرهیزید تا از وارد شدن آسیب به بینی تان پیشگیری شود.
 6. مصرف نمک خوراکی تورم و التهاب را افزایش خواهد داد سعی کنید تا حد ممکن از آن استفاده نکنید.
 7. استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، روند بهبودی را کاهش داده و بهبودی زخم ها را مختل می کند بهتر است مصرف آن ها در یک بازه زمانی مشخص شده از جانب جراح رینوپلاستی خوب در تهران کنار بگذارید.

تکنیک جراحی بینی باز  بهتر است یا بسته؟

به طور کلی عمل زیبایی بینی با استفاده از تکنیک باز ، در میان جراحان طرفداران بیشتری به نسبت روش بسته دارد. زیرا طی این تکنیک پزشک دسترسی کامل به تمامی نواحی بینی بیمار را داشته و می تواند به راحتی تغییرات را اعمال و مشکلات را بر طرف کند. در صورتی که در روش بسته اعمال تغییرات به علت وجود تنها دو برش کوچک بسیار سخت بوده و نمی توان به راحتی بر روی آن تغییری ایجاد کرد. البته از مزایای تکنیک بسته می توان به عدم مشخص شدن محل برش اشاره کرد ، زیرا برش در قسمت داخلی حفره بینی ایجاد می شود ، در صورتی که در روش باز برش در خارج از بینی خواهد بود. همچنین برتری تکنیک باز به نسبت تکنیک بسته به معنای مناسب تر بودن جراحی بینی به روش بسته نمی باشد ، بلکه اعمال تغییرات جزئی تر با این روش دارای نتایج بهتری خواهد بود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها