اقدامات قبل از جراحی بینی 👃🏻

اگر کاندیدای جراحی بینی بوده باشید ، قطعا از اهمیت بالای اقدامات قبل از جراحی بینی اطلاع دارید. این پروسه نیز همانند مراقبت های بعد از رینوپلاستی از جانب جراح بینی توصیه خواهد شد ، که در روند جراحی دارای تاثیرات فوق العاده می باشد. بنابراین برای دست یابی به نتایج عالی ، توجه کافی به این دسته موارد که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم داشته باشید ، زیرا تمامی این توصیه ها از جانب بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران دکتر وحیده درتاج بوده که بسیار حائز اهمیت می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

در مرحله اول در انتخاب جراح بینی خوب دقت داشته باشید !

به طور کلی دست یابی به یک فرم بینی ایده آل ، بدون بروز هیچ گونه عارضه ای تنها هنر دستان یک جراح بینی ماهر و با تجربه می باشد. در نتیجه در مرحله اول رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی ، تمرکز و توجه کافی در انتخاب پزشک خود را داشته باشید. یک جراح بینی که تجربه و مهارت کافی را دارد ، شما را از تمامی پروسه جراحی آگاه می کند ، فرم ایده آل بینی شما را با توجه به ساختار استخوانی و گوشتی پیشنهاد کرده و از اعمال تغییرات غیر واقع بینانه خودداری می کند ، البته این موضوع به تنفس شما عزیزان مرتبط است و یک جراح خوب هرگز تنفس شما را به منظور دست یابی به بینی فانتزی و غیر طبیعی به خطر نمی اندازد. بنابراین اکنون دریافتید که انتخاب یک جراح رینوپلاستی می تواند تضمین کننده تمامی این پروسه زیبایی باشد ، بدون آن که شما پس از جراحی نیازمند جراحی بینی ترمیمی باشید.

تهیه چه آزمایشاتی سلامتی شما را قبل از رینوپلاستی تضمین می کند ؟

لازم به ذکر است که تهیه آزمایشات و در اختیار قرار دادن آن ها به جراح ، در اقدامات قبل از جراحی بینی سلامتی شما را تضمین خواهد کرد ، که البته در صورت وجود هر گونه اختلال پروسه ای درمانی و مناسب نیز به کار گرفته خواهد شد. در واقع با وجود اطلاعات کافی از زیبا جویان وضعیت و سلامت جسمی افراد تضمین شده و در صورت بروز هر گونه اختلالی جراح آگاهی لازم و کافی را جهت مقابله و کنترل آن خواهد داشت. از جمله این آزمایشات می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

آزمایش خون : یکی از مهم ترین آزمایشات که تمامی زیبا جویان باید آن را در اقدامات قبل از جراحی بینی تهیه کنند ، آزمایش خون است که نشان دهنده سلامت افراد می باشد. با تهیه این آزمایش جراح می تواند ابتلای افراد به عفونت ، کمبود خون ، کمبود ویتامین و هر نوع مشکل دیگری را تشخیص دهد و همچنین قبل از آغاز جراحی روند درمان و بهبود ان ها را آغاز نمایند.

تست انعقادی : انجام این تست در اقدامات قبل از جراحی بینی در تشخیص قدرت و میزان توانایی لخته شدن خون افراد طی عمل زیبایی بینی کمک بسیار مهمی می کند.

سی تی اسکن : با تهیه عکس سی تی اسکن در مراقبت های قبل از جراحی بینی می توان برخی مشکلات موجود و مشکلات تنفسی از جمله انحراف بینی ، پولیپ و گرفتگی های موجود در ساختار داخلی بینی را تشخیص داد ، که در صورت نیاز جراح طی رینوپلاستی آن ها را درمان کند.

تست بارداری : در صورتی که بانوان مشکوک به بارداری باشند ، لازم است به منظور پیشگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به جنین در اقدامات قبل از جراحی بینی تست بارداری را انجام دهند.

نوار قلب : انجام نوار قلب به منظور اندازه گیری ضربان قلب بیماران انجام می شود ، تا در صورت مشاهده هر گونه مشکلات قلبی ، جراح بتواند آن کنترل کند.

استعمال دخانیات را برای مدتی کنار بگذارید !

 دخانیات و نیکوتین تاثیرات بسیار مخربی به همراه خود خواهند داشت ، که در پی آن سیستم ایمنی بدن افراد تحت تاثیر قرار گرفته و سبب ضعیف تر شدن آن ها خواهد شد. به همین منظور در اقدامات قبل از جراحی بینی زیبا جویان باید به مدت دو الی سه هفته از مصرف ان ها خودداری کنند ، زیرا نیکوتین موجود در آن ها می تواند با تاثیر گذاری منفی بر روی عروق ، سبب عدم بهبودی زخم ها و عفونت های احتمالی پس از جراحی شود.

از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری کنید !

آفتاب گرفتن در برابر نور خورشید یا رفتن به سولاریم می تواند سبب وارد شدن آسیب به پوست شما زیبا جویان عزیز شود ، در نتیجه به هنگام رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی از انجام این فعالیت ها خودداری کنید ، زیرا می تواند روند رینوپلاستی را در شما زیبا جویان عزیز دچار اختلال کند.

موارد زیر را شب قبل از مراجعه به عمل بینی رعایت کنید !

قطعا جراح رینوپلاستی به شما توصیه می کند مواردی را شب قبل از جراحی بینی انجام دهید. این دسته از اقدامات قبل از جراحی بینی بسیار کاربردی و مهم می باشد در نتیجه بهتر است آن ها را به خوبی رعایت کنید.

نسخه : پس از جراحی بینی شما با درد مواجعه خواهید شد ، همچنین به منظور آغاز روند بهبودی برش ها و دیگر موارد موجود لازم است تا از دارو استفاده کنید ، به همین منظور جراح رینوپلاستی نسخه ای را قبل از جراحی و به هنگام رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد ، آن ها را تهیه کرده و با خود به همراه داشته باشید. 

تهیه مواد غذایی : با وجود درد و ضعف بسیار زیاد در سیستم ایمنی بدن ، زیبا جو پس از اتمام جراحی قادر به تهیه غذا نخواهد بود ، در واقع تهیه غذا در این بازه برای ان ها کمی دشوار خواهد بود. بنابراین بهتر است مقداری مواد غذایی همانند انواع سوپ ها در اقدامات قبل از جراحی بینی آماده کنید ، تا در دوره نقاهت به مقدار کافی استراحت کنید.

آزمایشات : توجه داشته باشید که در جلسات مشاوره جراح از شما می خواهد تا برخی آزمایشات لازم را در اقدامات قبل از جراحی بینی  ، تهیه کنید که این آزمایشات شامل مواردی می باشد که به آن ها اشاره کرده ایم ، فراموش نکنید که به هنگام جراحی رینوپلاستی این آزمایشات را به همراه خود داشته باشید.

ناشتا باشید : حتما حدود 8 الی 12 ساعت قبل از جراحی بینی ناشتا باشید . شب قبل از جراحی از مصرف مواد غذایی چرب و پر نمک خودداری کنید و تنها یک وعده غذایی سبک میل کنید و به مقدار کافی مایعات مصرف کنید.

حمام کنید : در اقدامات قبل از جراحی بینی ، شب قبل از جراحی حمام کنید و کاملا  تمیز و مرتب برای عمل بینی حاظر شوید.

محصولات آرایشی : صورتتان را قبل از جراحی به خوبی پاکسازی کنید. صورتتان را به خوبی بشویید و از هیچ محصول آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید ، حتی استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب در این مواقع ممنوع می باشد.

آب بنوشید : یکی از موارد ضروری که تمامی زیبا جویان باید آن را رعایت کنند ، مصرف کافی آب است. در روز های پایانی رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی روزانه هشت لیوان آب بنوشید تا علائم حالت تهوع در شما از بین برود و بدنتان هیدراته باقی بماند.

نظرات

5 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها