جراحی بینی استخوانی

استخوان مقاوم و چربی بسیار کم در زیر بافت بینی از ویژگی های بارز بینی های استخوانی می باشد. جراحی بینی استخوانی با توجه به این دو ویژگی فرآیندی بی نظیر همراه با نتیجه ای خارق العاده نیز خواهد بود. اگر شما نیز اطلاعات کافی از این پروسه زیبایی جراحی بینی در اختیار ندارید ، می توانید با توضیحات مفیدی که جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران دکتر وحیده درتاج در این مقاله به آن پرداخت است ، اطلاعات لازم را در اختیار شما زیبا جویان عزیز قرار دهیم.

جراحی بینی استخوانی - دکتر وحیده درتاج در تهران

بینی استخوانی

قبل از آن که با جراحی بینی استخوانی آشنا شوید ، لازم است بدانید که این نوع بینی ها چه ویژگی هایی دارند. علاوه بر استخوان های محکم و مقاوم همراه با پوستی نازک ، این دسته از بینی ها با قوز بسیار زیاد ، فرم منحنی بینی و استخوان باریک نیز همراه می باشند. این نوع بینی ها ساختاری انعطاف پذیر دارند در صورتی که ساختار استخوانی آن ها بسیار مستحکم می باشد. لازم به ذکر بوده که حفره های بینی های استخوانی کوچک و باریک نیز هستند.

جراحی بینی استخوانی در تهران

بینی های استخوانی به صورت کاملا طبیعی دارای پوست نازک می باشند ، این ویژگی فوق العاده به جراح بینی طی پروسه رینوپلاستی کمک می کند تا به راحتی استخوان بینی به مقدار مورد نیاز شکسته یا تراشیده شود. این نوع تغییرات به منظور ایجاد ظاهر زیبا و تغییر ساختار کلی بینی افراد نیز انجام می شود. با وجود پیچیدگی های بسیار کمی که در این نوع از بینی ها وجود دارد نتیجه حاصل از آن بسیار مطلوب تر از بینی های گوشتی خواهد بود.  همچنین در طی این پروسه جراحی استخوان و غضروف به مقدار نیاز برداشته شده و حفره های بینی متناسب با چهره زیبا جویان تنظیم خواهد شد. برش های لازم طی این نوع جراحی با توجه به میزان مشکلات موجود ایجاد می شوند ، برای مثال اگر لازم باشد تا ساختار بینی بسیار تغییر کند یا افراد به مشکلات تنفسی متعددی مبتلا باشند ، جراحی بینی استخوانی در تهران به روش باز انجام می شود. اما اگر تغییرات لازم بسیار کم باشد جراحی بینی بسته تکنیکی مناسب برای این دسته از افراد با بینی استخوانی خواهد بود.  پس از اعمال تغییرات جراح بینی برش های ایجاد شده در ساختار داخلی را با بخیه های جذبی و برش های های خارجی را با بخیه هایی که نیازمند کشیده شدن می باشند خواهد بست.  جالب است بدانید که در صورت نیاز ممکن است پزشک از ابزار هایی همچون تامپون و اسپلینت استفاده کند ، که تامپون طی یک الی دو روز برداشته شده ، اما اسپلینت داخل بینی حدود یک هفته باقی خواهد ماند.

 کدام فرم بینی برای عمل بینی استخوانی مناسب است ؟

با توجه به ویژگی های بینی استخوانی باید بدانید که این نوع از بینی ها برای تغییر به صورت طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی بسیار مناسب می باشند.  البته توجه داشته باشید که اعمال تغییرات بسیار زیاد و بدون در نظر گرفتن فاکتور های بسیار مهم که از جانب جراح توصیه می شود مناسب نخواهد بود و بهتر است تغییرات ترکیبی از چند نوع فرم بینی باشد که بسیار ایده آل خواهد بود.

👃🏻 جراحی زیبایی بینی ، انجام شده توسط جراح بینی دکتر وحیده درتاج در تهران 

میزان موفقیت رینوپلاستی بینی ها استخوانی

چربی بسیار زیاد در زیر بافت های بینی و نبود مقاومت کافی در ساختار بینی همواره با نتیجه ای خوب همراه نخواهد بود. اما برخلاف بینی های گوشتی ، جراحی بینی استخوانی در تهران یک پروسه جراحی با میزان موفقیت بسیار بالا می باشد و امکان دست یابی به نتیجه منفی بسیار کم و نادر خواهد بود.

تورم بعد از عمل بینی استخوانی

آسیب دیدگی بافت بینی می تواند در بروز تورم بسیار زیاد نقش داشته باشد ، بینی های استخوانی با پوست نازکی که دارند نیازمند تغییر بسیار زیاد و همچنین انجام فرآیند کاهش چربی پوست نمی باشند ، در نتیجه تورم حاصل از آن بسیار کم بوده و در دوره نقاهت و با رعایت مراقبت های توصیه شده توسط جراح بینی در بازه زمانی کوتاهی بهبود می یابد.

انواع تورم در بینی های استخوانی

تورم پوست : با توجه به آن که طی جراحی بینی استخوانی ، پوست از ساختار استخوانی افراد جدا می شود ، بعد از عمل و در طول دوره نقاهت تورم در این نواحی افزایش پیدا می کند. در واقع به علت افزایش مایع بین سلولی و پاسخ واکنش های التهابی جهت بهبود زخم ها می باشد.

تورم کاذب : این دوره تورم بیشتری به نسبت تورم پوست دارد. این تورم به علت میزان بزرگی و کوچکی بینی زیبا جو می باشد ، در واقع هر چقدر مقدار بینی افراد بزرگ تر باشد و اعمال تغییرات بر بینی بیشتر باشد ، به طبع تورم کاذب نیز بسیار زیاد خواهد بود.

انحراف در بینی های استخوانی

گاهی اوقات ممکن است به علت قرار نگرفتن سپتوم بینی در مرکز ، ساختار بینی افراد دچار انحراف شود که در پی آن افراد به اختلالات تنفسی دچار خواهند شد. گاهی اوقات این انحراف بسیار واضح و قابل مشاهده می باشد ، اما در صورتی که به صورت چشمی قابل تشخیص نباشد ، جراح توصیه می کند تا افراد تحت آزمایشات متعدد و تهیه عکس سی تی اسکن نیز قرار بگیرند. پس از اطلاع از وجود این عارضه طی جراحی بینی استخوان نیز افراد بهبود پیدا خواهند کرد.

جراحی بینی استخوانی - دکتر وحیده درتاج

جراحی بینی ترمیمی در افراد با بینی های استخوانی چگونه است ؟

در پروسه جراحی بینی استخوانی اولیه ، مقداری از بافت بینی از بین رفته و استخوان آن نیز دست خوش تغییرات بسیار زیادی می شود ، تا فرم و ساختار بینی به شکل دلخواه زیبا جو و مد نظر جراح تغییر کند ، در واقع پزشک برای ایجاد فرم مورد نظر استخوان بینی را شکسته و در برخی موارد آن را تراش می دهد. بنابراین آغاز فرایند جراحی بینی ترمیمی در این دسته از افراد پیچیده و دشوار می شود ، زیرا پوست بینی بسیار نازک و استخوان بینی مقاومت بالای خود را از دست داده و حتی ممکن است در برخی مواقع نیازمند پیوند استخوانی جهت استحکام سازی ساختار بینی نیز شود ، که تمامی این موارد پیچیدگی جراحی بینی ثانویه را افزایش می دهد. البته در صورت مراجعه به یک جراح بینی ماهر خیال شما زیبا جویان از فرایند رینوپلاستی ترمیمی با این دسته از ویژگی ها آسوده خواهد بود زیرا نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش می باشد.

جراحی بینی استخوانی با کدام یک از تکنیک های جراحی بینی باز یا بسته انجام می شود؟

عمل بینی استخوانی ممکن است با استفاده از روش‌های جراحی باز یا بسته انجام شود. که انتخاب یک روش به ویژگی‌های بینی زیبا جویان ، نیازهای جراحی و ترجیحات جراح بستگی دارد. در ادامه با هر دو این پروسه های جراحی در افراد با بینی استخوانی بیشتر آشنا خواهیم شد.

جراحی باز بینی استخوانی (Open Rhinoplasty)

در این روش، جراح به طور مستقیم دسترسی به استخوان و بافت‌های بینی را نیز دارد.چراکه یک برش بزرگ بر ناحیه کلوملا ایجاد شده تا به جراح امکان دسترسی آسان‌تر به نواحی مورد نظر را بدهد. این دسترسی به نواحی مختلف بینی، امکان تغییرات دقیق و جزئی در استخوان‌ها و بافت‌ها را می دهد.

جراحی بسته بینی استخوانی (Closed Rhinoplasty)

در این روش، تمام برش‌ها در داخل بینی انجام می‌شوند و هیچ برش ظاهری بر روی سطح خارجی بینی وجود ندارد. با استفاده از این تکنیک کمترین میزان لطمه به ناحیه بینی بخصوص بافت ها وارد می شود و افراد در زمان کوتاهی بهبود پیدا می کنند.

هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند و انتخاب بین آنها بیشتر به عوامل مشخص فردی شما و همچنین تجربه و تخصص جراح بینی بستگی دارد. بهتر است با جراح رینوپلاستی مشورت کنید تا بهترین راهبرد برای شما مشخص شود. چراکه انتخاب درست می تواند تاثیر فوق العاده ای بر نتیجه نهایی بگذارد.

نکته: لازم به ذکر است که اگر تحت جراحی بینی استخوانی قرار گرفتید و بینی شما به تغییرات بسیار زیادی نیاز داشت ، جراح بی شک از پروسه باز بکار میگیرد اما اگر مشکلات موجود ناچیز باشند تکنیک بسته کاربردی تر خواهد بود.

نمونه کار جراحی زیبایی بینی تحت نظر دکتر وحیده درتاج در تهران

 

اقدامات بعد از جراحی بینی استخوانی

شما نیز بعد از جراحی بینی های استخوانی و حتی گوشتی لازم است اقداماتی را رعایت کنید تا دوره نقاهت برای شما کوتاه و بسیار مطلوب پیش رود تا تمامی عوارض جانبی بهبود یابند در نتیجه لازم است مواردی را که در ادامه به ان ها اشاره می شود در نظر داشته باشید و به خوبی رعایت نمایید.

  • در هفت الی ده روز ابتدایی به خوبی استراحت کنید و فعالیت های روزانه خود را محدود کنید.
  • در زمان استراحت از دو بالشت زیر سر خود استفاده کنید و سر خود را بالا تر از بدنتان قرار دهید.
  • به منظور کاهش تورم و التهاب از کمپرس های یخ استفاده کنید.
  • استعمال دخانیات در این بازه مراقبتی بسیار مضر می باشد از مصرف آن خودداری نمایید.
  • مصرف برخی مواد غذایی و همچنین مصرف بسیار زیاد سدیم می تواند سبب آسیب به بینی شما شود و روند بهبودی را نیز کاهش دهد از مصرف آن ها تا بهبودی نسبی بپرهیزید.

استفاده از چسب بینی چه تاثیری بر رینوپلاستی بینی های استخوانی دارد ؟

تفاوتی ندارد میزان التهاب بینی شما بسیار زیاد باشد یا بسیار کم ، در هر صورت بکار گیری از چسب بینی روند بهبودی و کاهش التهاب بافت بینی را سرعت می بخشد. البته چسب ها تنها در کاهش تورم مناسب نمی باشند بلکه به عنوان یک هشدار برای اطرافیان بوده و آن ها را از جراحی بینی شما مطلع می سازد. همچنین در مواقع استراحت از ساختار بینی شما محافظ کرده و ساختار جدید بینی را حفظ می نماید.

توصیه می شود افراد در چه سنی به عمل بینی استخوانی اقدام نمایند ؟

زمان مناسب به منظور جراحی بینی استخوانی در تهران در هر فردی متفاوت است ، اما باید بدانید که رسیدن به سن بلوغ و تکمیل شدن فرایند رشد موردی است که در همه ی زیبا جویان یکسان می باشد. در نتیجه لازم است تا پایان رشد بافت و استخوان بینی خود صبر کنید . در واقع سن 17 الی 18 سالگی تا 40 الی 45 سالگی بهترین بازه جراحی بوده که از جانب جراح بینی توصیه می شود.

⭐ نکته: افراد بالای 50 سال به علت عدم وجود استحکام کافی در بافت و استخوان های شان کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نخواهند بود. البته نظر پزشک معالج در این مواقع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کدام دسته افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی  بینی استخوانی می باشند ؟

  1. افرادی که به بلوغ جسمی رسیده باشند.
  2. زیبا جویانی با توقعات معقولانه.
  3. افرادی که سبک زندگی سالمی را دنبال می کنند.
  4. افرادی که از لحاظ فیزیکی سالم هستند و به هیچ گونه بیماری بخصوصی مبتلا نمی باشند.

آیا جراحی بینی استخوانی قابل برگشت است ؟

بازگشت بینی زیبا جویان به حالت اولیه قبل از جراحی یک امر نادر می باشد ، مگر آنکه بینی افراد آسیب ببیند ، که البته در چنین شرایطی کمی به حالت اولیه باز خواهد گشت. در نتیجه رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی در تهران می تواند از بروز چنین مواردی پیشگیری کند.

علت گرفتگی بینی بعد از جراحی چیست ؟

علت گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی استخوانی به علت وجود زخم های داخلی بینی می باشد. البته این عارضه جانبی طبیعی بوده که به مرور بهبود پیدا می کند. البته در صورت عدم بهبود توصیه می شود در اولین فرصت جهت آغاز پروسه درمانی به جراح بینی مراجعه نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
you movies

سایت شما عالی هستش
امیدوارم موفق باشید