جراحی بینی بسته

آیا با تکنیک های روز دنیا آشنا هستید ، آیا می دانید پروسه جراحی بینی بسته یکی از متد های روز دنیا می باشد ، که تنها یک جراح بینی ماهر و با تجربه در تهران دکتر وحیده درتاج می تواند در اعمال آن نقش خارق العاده ای را ایفا کند ؟  جالب است بدانید که به طور کلی جراحی بینی به دو روش باز یا بسته انجام می شود. بنابراین اگر شما زیبا جویان عزیز به دنبال یک روش کم تهاجم  و ترمیمی می باشید ، که پس از آن محل برش و اسکار ها قابل مشاهده نباشند ، عمل بینی بسته بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در ادامه می توانید با این پروسه بیشتر آشنا شوید و به راحتی روند جراحی خود را آغاز کنید.

جراحی بینی بسته - دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی بینی بسته و مزایای آن

کوتاه شدن پروسه جراحی

در اغلب موارد این پروسه از جراحی بینی با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می شود ، در نتیجه زمان مورد نیاز جهت تکمیل فرآیند رینوپلاستی نیز در این دسته از زیبا جویان کاهش پیدا می کند.

عدم باقی ماندن محل زخم ها

با توجه به آن که تمامی برش ها به منظور اعمال تغییرات در ساختار بینی ، از طریق برش هایی داخل بینی انجام می شوند ، هیچ گونه برشی خارج از ساختار بینی زیبا جویان ایجاد نخواهد شد ، که از مزیت های بی نظیر جراحی بینی بسته به شمار می رود.

کاهش تورم

به طور کلی بعد از عمل بینی بسته به علت ایجاد برش های بسیار کم ، بافت های بینی به میزان بسیار کمی دچار تورم می شوند ، که حتی در تسریع ریکاوری نیز نقش موثری خواهند داشت.

ایجاد برش های کوچک

با توجه به آن که تنها در صورت نیاز به اعمال تغییرات ناچیز از این تکنیک استفاده می شود ، تقریبا تمامی برش ها در حفره های داخلی بینی ایجاد خواهند شد.

جریان خون

با وجود آن که برش ها در نواحی خارجی بینی ایجاد نمی شوند ، جریان خون به صورت کاملا نرمال در نواحی تحت درمان جریان پیدا می کند. خونرسانی یکی از مزیت های بسیار مهم این پروسه بوده ، زیرا خونرسانی در ناحیه تحت درمان برابر است با بهبود سریع و بهتر برش های ایجاد شده.

با عمل بینی بسته چه ایراداتی بر طرف خواهد شد ؟

 • انحراف استخوان بینی با توجه به وارد شدن ضربه
 • نامتقارن بودن استخوان و سایر بافت های بینی
 • بزرگ و پهن بودن سوراخ های بینی
 • انحراف استخوان سپتوم
 • انسداد و گرفتگی های بینی

دوره نقاهت بعد از رینوپلاستی به روش عمل زیبایی بینی به روش بسته چگونه است ؟

طی جراحی بینی بسته با توجه به تکنیک باز ،  آسیب های کمتری به بافت و ساختار استخوانی بینی وارد می شود. در نتیجه دوره نقاهت به مراتب در این دسته زیبا جویان بسیار کمتر خواهد بود. در واقع بسیاری از زیبا جویان می توانند با یک بازه زمانی حدودی هفت الی ده روزه فعالیت های روزمره خود را آغاز کنند و همچنین بعد از برداشت ابزار هایی همچون آتل یا اسپلینت با تورم و کبودی کمتری مواجه شوند ، بدون آن که برش هایی را بر روی پوست خود مشاهده کنند. اما لازم به ذکر است که این پروسه جراحی همانند دیگر روش های موجود نیازمند رعایت اقدامات مراقبتی می باشد.

چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی بسته

یکی از اقدامات رایج بعد از رینوپلاستی استفاده زیبا جویان از چسب بینی می باشد ، که به منظور حفاظت از ساختار جدید بینی در دوره نقاهت بکار گرفته می شود ، که می تواند در کاهش تورم و التهابات نقش فوق العاده ای داشته باشد ، در واقع جراح بینی خوب در تهران بعد از جراحی بینی بسته توصیه می کند تا افراد از چسب استفاده کنند ، تا در بازه زمانی کوتاهی عوارض جانبی در آن ها بهبود یابد.

اقدامات مراقبتی بعد از جراحی بینی بسته

 1. بهتر است دو هفته بعد از جراحی بینی ، سر خود را با استفاده از دو بالشت بالاتر از سطح بدن خود قرار دهید.
 2. از خم کردن سر خود در بازه های زمانی طولانی بپرهیزید.
 3. تا زمانی که از آتل بینی بر روی ساختار بینی شما استفاده  است از آن محافظت کنید.
 4. هرگز تا بهبودی کامل هوا را با فشار از ساختار بینی خود خارج نکنید.
 5. از انجام تمرینات ورزشی سنگین تا سه ماه بپرهیزید.
 6. توصیه می شود افراد از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل تا بهبودی کامل بپر هیزند ، زیرا نیکوتین می تواند رگ های خونی را منقبض کند و اکسیژن کمتری به بافت های آسیب دیده برسد.

جراحی بینی ترمیمی به روش بسته

ممکن است عده بسیاری از افراد ، رضایت کافی را از جراحی بینی اولیه خود کسب نکرده باشند ، در نتیجه برای جراحی بینی ترمیمی اقدام خواهند کرد. در صورتی که مشکلات موجود در ساختار بینی افراد بسیار ناچیز باشد و جراح بتواند تغییرات لازم را با روش بسته اعمال کند ، این پروسه ترمیمی با این تکنیک انجام خواهد شد.

جراحی بینی به روش بسته یا باز ؟ کدام تکنیک کاربردی تر است ؟

قطعا برای شما نیز سوال پیش خواهد آمد که آیا پروسه رینوپلاستی به روش باز بهتر است یا بسته ؟ در ابتدا بهتر است بدانید که هر یک از این روش ها دارای ویژگی و مزایای فوق العاده بخصوص خود می باشند. بنابراین توصیه می شود افراد با بینی های گوشتی یا افراد با بینی های استخوانی که نیازمند اعمال تغییرات بسیار زیاد می باشند از پروسه رینوپلاستی به روش باز استفاده شود. در واقع افراد با بینی های گوشتی با وجود پوست ضخیم و ساختار استخوانی با استحکام کم برای انجام پروسه پیوند غضروفی باید تحت جراحی بینی باز قرار گیرند ، اما اگر اعمال تغییرات در بینی بسیار کم باشد ، پزشک می تواند به راحتی تغییرات و مشکلات لازم را با جراحی بینی بسته اعمال کند و این پروسه زیبایی را به پایان برساند.

آیا نتیجه حاصل از رینوپلاستی به روش بسته دائمی است ؟

بله ، تغییراتی که بر ساختار استخوانی و بافت بینی افراد با جراحی بینی بسته انجام می شود ، کاملا دائمی و ماندگار می باشد. همچنین اگر شما زیبا جویان برای جراحی زیبایی به پزشکی حاذق و با تجربه مراجعه کنید و پس از آن مراقبت های بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت کنید ، با نتایج ماندگار و فوق العاده ای رو به رو خواهید شد.

آیا این پروسه جراحی برای بینی های گوشتی نیز مناسب است ؟

تفاوتی ندارد بینی شما از نوع گوشتی با بافت ضخیم باشد ، یا بینی استخوانی با پوست ظریف با استخوانی مستحکم داشته باشید ، زیرا این پروسه جراحی برای تمامی افراد با هر نوع بینی مناسب خواهد بود ، اما ممکن است در افراد با بینی های گوشتی کمی چالش بر انگیز باشد.

آیا زیبا جویان می توانند با روش بسته بینی خود را به صورت فانتزی جراحی کنند ؟

با توجه به تغییرات بسیار زیادی که طی رینوپلاستی به روش های فانتزی و نیمه فانتزی اعمال خواهد شد ، این پروسه زیبایی با چالش های پیچیده ای رو به رو می باشد ، با وجود آن که با جراحی بینی بسته امکان پذیر و قابل اجرا می باشد ، اما بهتر است برای دست یابی به نتیجه بهتر با تکنیک باز توسط یک جراح بینی ماهر و حاذق در تهران نیز انجام شود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها