جراحی بینی گوشتی

کسانی که متقاضی جراحی بینی گوشتی هستند ، یکی از نگرانی های اصلی آن ها ، بازگشت فرم بینی به حالت اولیه است. شایان به ذکر است که به لطف تکنیک های جدید جراحی بینی و تبحر جراحان ، عمل های بینی گوشتی با موفقیت و بدون بازگشت به انجام می رسند. امروزه در حوزه رینوپلاستی پیشرفت های زیادی حاصل شده است که رضایت بالای متقاضیان از نتایج را نیز به همراه داشته است. برای آشنایی کامل با جراحی بینی های گوشتی ، تکنیک های عمل و راهکارهای کسب نتیجه عالی از آن ، توصیه می شود مطلب تهیه شده توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران دکتر وحیده درتاج را مطالعه نمایید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر وحیده درتاج در تهران

تفاوت بین بینی استخوانی و بینی گوشتی

 1.  نوک بینی گوشتی معمولاً صاف ، آویزان و بد شکل است.
 2.  بینی استخوانی معمولاً دارای قوز یا برآمدگی استخوانی روی تیغه است.
 3.  غضروف های استخوانی بینی قوی هستند و بینی استخوانی ، غضروف قوی دارد.
 4.  بینی استخوانی پوست نازکی دارد ، در حالی که بینی گوشتی پوست ضخیم دارد.

مراحل کلی جراحی بینی گوشتی در تهران

در ابتدا به منظور راحتی بیشتر شما عزیزان و پیشگیری از احساس درد طی جراحی ، از دارو های موضعی و بیهوشی استفاده خواهد شد. سپس فرآیند جراحی با بکارگیری از دو روش باز یا بسته آغاز می شود ، که در ادامه به آن ها می پردازیم.

روش باز: در این پروسه برش های لازم در ناحیه کلوملا ایجاد می شوند ، پوسته بینی به صورت کامل بالا کشیده شده و دسترسی جراح بینی برای اعمال تغییرات لازم افزایش پیدا می کند ، پس از پایان فرآیند جراحی ، پوست بینی به حالت اولیه باز گردانده شده و تمامی برش ها با استفاده از بخیه بسته خواهند شد.

روش بسته: در این تکنیک بر خلاف روش باز ، تمامی برش های لازم در حفره های بینی ایجاد خواهند شد و جراح بینی خوب در تهران تمامی تغییرات لازم را از این طریق اعمال خواهد کرد.

🌟 نکته: توجه داشته باشید که اعمال تغییرات با استفاده از روش بسته کمی سخت و پیچیده خواهد بود ، در نتیجه جراح در پروسه جراحی بینی گوشتی در تهران در صورت وجود مشکلات و عیوب بسیار کم از این تکنیک بکار خواهد گرفت.

پروسه عمل بینی گوشتی همانند جراحی بینی استخوانی می باشد ، با این تفاوت که بهترین جراح بینی در تهران دکتر درتاج ، به منظور افزایش استحکام  غضروف بینی ممکن است از فرآیند پیوند غضروفی با استفاده از غضروف های گوش یا دنده بیمار بکار گیرد. حتی در برخی مواقع لازم است به منظور کسب نتیجه بهتر از این تکنیک جراح اقداماتی را به منظور کاهش چربی مورد نیاز بافت ها بینی نیز انجام دهد.

توضیحات دکتر وحیده درتاج بهترین جراح بینی در تهران در رابطه با جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی - دکتر وحیده درتاج

 

عوارض بعد از جراحی بینی گوشتی

 • تغییر صدا
 • خونریزی بینی
 • تغییر در حس بویایی
 • ابتلای افراد به عفونت
 • احتمال ناهمواری بینی
 • باقی ماندن محل برش ها
 • احساس درد بسیار زیاد
 • مشکلات تنفس از طریق بینی
 • واکنش بد نسبت به ماده بیهوشی
 • تغییر رنگ یا تورم که ممکن است مدت ها باقی بماند
 • ایجاد سوراخ در دیوار بین سوراخ چپ و راست بینی
 • افزایش نیاز افراد به انجام عمل بینی ترمیمی

اکثر این عوارض موقت بوده ، و با پیشگیری و استفاده از دارو و دقت در انتخاب جراحی زبردست ، می توانید یک جراحی موفقیت آمیز داشته باشید.

آیا روند بهبودی ، جراحی بینی گوشتی با بینی های دیگر متفاوت است؟

جراحی بینی گوشتی در تهران ، با توجه به جنس پوست بینی بیماران ، که اغلب پوستی ضخیم دارد ، بیمار با چالش متفاوت و بیشتری روبرو است ، در نتیجه نتایج نهایی بهبودی را معمولا در بازه زمانی بین یک الی دو سال می توانید مشاهده کنید.

تاثیر ضخامت پوست در عمل بینی گوشتی

شکل نهایی از فرم بینی به ساختمان بینی و اسکلت آن بستگی دارد ، در نتیجه برای ایجاد فرم مناسب با چهره افراد پوست به همراه بافت قرار گرفته بر روی استخوان تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. فرم بینی تا حد زیادی به فرم و ساختار اسکلت پایه آن وابسته است. پوست به همراه بافت و چربی بر روی اسکلت بینی ، جراحی زیبایی را به مقدار بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به آن که پوست بینی افراد دارای ضخامت های مختلفی می باشد نتیجه نهایی به تعامل ضخامت پوست و پایه استخوانی وابسته خواهد بود. همچنین با توجه به آن که زیبا جویان تمایلی به باقی ماندن جای زخم بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران ندارند ، به زیبا جویان دارای بینی گوشتی متذکر می شویم که ، عمل بینی خود را با توجه به ضخیم بودن پوست بینی شان به دست یک جراح بینی گوشتی حاذق و ماهر در تهران بسپارند.

پوست ضخیم ، یک چالش در جراحی بینی گوشتی

پوست ضخیم به خوبی اسکلت بینی بر روی پل بینی را پوشش می دهد ، اما متاسفانه یک فاکتور محدود کننده بوده و در زمان کوچک کردن بینی ، بخصوص کوچک کردن نوک بینی مناسب نمی باشد. زیبا جویان دارای بینی گوشتی اغلب از نوک بینی بزرگ و پهن رنج می برند. پوست بینی ضخیم اغلب در تناسبات صورت ، یک ویژگی خشن دیده می شود.

نازک کردن پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

نازک کردن پوست بینی به معنی برداشتن چربی و بافت همبند در زیر پوست ، بخصوص در نوک بینی می باشد. اگر پوست تفکیک شده ، بلند شود و نازک گردد ، امکان نازک کردن بیشتری در پوست وجود خواهد داشت. فاکتور محدود کننده ، نوک بینی می باشد. شبکه رگ های خونی زیر پوست نباید در طول نازک کردن پوست دچار آسیب دیدگی شدید شوند. بنابراین جراح بینی خوب دکتر وحیده درتاج در تهران بر روی نازک کردن پوست در طول روند، با دقت بسیار بالا، به شدت تاکید می نماید.

👃🏻 جراحی بینی گوشتی با فرم طبیعی تحت نظر دکتر وحیده درتاج در تهران 

 

مراقبت های بعد عمل بینی گوشتی

 1.  با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 2. از عینک های طبی و یا آفتابی استفاده نکنید.
 3. از مصرف غذا و داروها بدون تجویز پرهیز کنید.
 4. پرسینگ بینی نندازید ، زیرا می تواند سبب عفونت شود.
 5. از فعالیت های بدنی شدید ، مانند ایروبیک و دویدن پرهیز کنید.
 6.  دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا لب بالایی حرکت نکند.
 7.  از برخی حالات صورت مانند لبخند زدن یا خندیدن بسیار زیاد خودداری کنید.
 8. در صورتی که بانداژ بر روی بینی شما وجود دارد تا زمان برداشت آن از استحمام خودداری کنید.
 9.  برای جلوگیری از یبوست ، مواد غذایی حاوی فیبر بالا همانند میوه ها و سبزیجاترا مصرف کنید.
 10. اگر سیگار می کشید آن را متوقف کنید ، استعمال دخانیات می تواند روند بهبودی پس از جراحی بینی گوشتی در تهران را ، کند کرده و منجر به مرگ بافت شود. همچنین ممکن است دچار عفونت شوید.
 11. از مصرف داروهایی که دارای آسپرین یا ایبوپروفن هستند به مدت دو هفته قبل و یک هفته بعد از عمل بینی گوشتی خودداری کنید ، این داروها ممکن است باعث خونریزی بیشتر شما شوند. فقط داروهای تایید شده یا تجویز شده توسط جراح خود را مصرف کنید. از مصرف داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

توصیه های مهم بعد از عمل بینی گوشتی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران توصیه می کند ، که افراد دارای بینی های گوشتی تحت عمل جراحی بینی طبیعی قرار گیرند. زیرا جراحی بینی گوشتی به صورت فانتزی ممکن است به دلیل ضخامت پوست روی بینی نتیجه ای دلخواه را به همراه نداشته باشد یا بعد از عمل بینی گوشتی ، شکل و فرم بینی به حالت قبلی خود برگردد. پیروی از توصیه های پزشک پس از جراحی و در صورت تجویز ، ماساژ های مناسب می تواند به شکل دهی به بینی بیماران کمک شایانی کند.

آیا لازم است تا زیبا جویان بعد از جراحی بینی گوشتی از چسب بینی استفاده کنند ؟

پس از به اتمام رسیدن جراحی زیبایی بینی ، بدن تمامی افراد به منظور بهبود آسیب های وارد شده ، واکنش هایی همچون التهاب ، تورم و کبودی را از خود بروز می دهند. بنابراین لازم است تا اقداماتی موثر به منظور کاهش این عارضه های جانبی انجام شود. به طور کلی جراح بینی بعد از پروسه جراحی بینی گوشتی در تهران اقداماتی را برای بهبود سریع این موارد توصیه می کند ، اما استفاده از چسب های مخصوص بینی کاربرد فوق العاده تری نیز خواهند داشت. با جدا کردن پوست از استخوان ، فاصله ایجاد شده بسیار در بروز توم نقش خواهد داشت ، اما با بکارگیری از چسب می تواند هر گونه فضای ایجاد شده را از بین برد و سبب کاهش عوارض جانبی در بازه زمانی کم شود ، تا زیبا جویان سریع تر به نتیجه نهایی خود دست یابند. مدت زمان استفاده از چسب ها و چگونگی بکارگیری از آن ها توسط پزشک آموزش داده می شود ، بنابراین از انجام هر گونه اقدام خودسرانه بپرهیزید.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی !

کورتون ، معمولا جهت کاهش تورم پس از جراحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل بافت اسکار جلوگیری می کند. با توجه به آن که تورم و التهاب ناشی از جراحی بینی گوشتی در تهران بسیار زیاد است و ممکن است به علت تجمع چربی زیاد زیر پوست بافت اسکار نیز تشکیل شود ، جراح تنها در موارد لازم تزریق کورتون را پیشنهاد می کند. به طور طبیعی هرگونه تورم بعد از رینوپلاستی باید در بازه زمانی دو ماه هفته ای بهبود پیدا کند ، اما در برخی مواقع و با وجود دلایل مختلف ممکن است تورم بینی تا حدود یک سال نیز باقی بماند. در چنین شرایطی جراح بینی خوب و حاذق با توجه به میزان تورم موجود ، یک یا چند واحد کورتون را جهت کاهش ورم نیز تجویز می کند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها