جراحی بینی ترمیمی

اگر تجربه جراحی بینی اولیه را داشته اید و به دنبال آن با عوارض و اختلالات تنفسی مواجه شده اید ، قطعا به جراحی بینی ترمیمی نیاز پیدا خواهید کرد. اما آیا اطلاعات کافی از این پروسه درمانی دارید ؟ می دانید چه حساسیت هایی به دنبال این تکنیک جراحی بینی می باشد ؟ با مطالعه این مقاله که توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران دکتر وحیده درتاج تهیه شده است ، می توانید به پاسخ سوال های خود از جراحی بینی ثانویه دست یابید و یک روند درمانی فوق العاده را تجربه کنید.

جراحی بینی ترمیمی - جراح و متخصص گوش و حلق و بینی دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی بینی ترمیمی در تهران

در برخی مواقع ممکن است افراد در یک سانحه یا یک حادثه غیر منتظره ، قسمتی از بافت بینی خود را از دست بدهند ، یا استخوان بینی شان دچار انحراف و شکستگی شود ، ترمیم و بهبود ساختار بینی آسیب دیده در این مواقع نیازمند عمل بینی مجدد جهت درمان اسیب دیدگی می باشد.  اما گاهی اوقات ممکن است افراد تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند اما رضایت کامل از ساختار بینی و تنفس خود نداشته باشند ، به این معنا که بینی عملکرد طبیعی خود را از دست داده و سبب ایجاد اختلال در روند زندگی زیبا جویان می شود. در نتیجه جراحی بینی ترمیمی در تهران در این مواقع یک انتخاب درست برای بیماران خواهد بود ، زیرا علاوه بر بهبود و رفع مشکلات ظاهری ، هر گونه انسداد و وجود مشکلات تنفسی را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که فرآیند جراحی بینی ثانویه بسیار پیچیده تر و سخت تر از جراحی بینی اولیه می باشد ، بنابراین باید زیبا جویان در انتخاب جراح بینی خوب و حاذق توجه بسیار بالایی داشته باشند ، زیرا تنها یک جراح بینی باتجربه می تواند تغییرات لازم را جهت اصلاحات مورد نیاز در ساختار بینی بدون بروز هیچ گونه عارضه ای جبران ناپذیر اعمال کند.

 چه عوارضی افراد را ناچار به انجام عمل بینی ثانویه می کند؟

پس از جراحی بینی اولیه ، لازم است تا زیبا جویان بازه زمانی 6 ماه الی 1 سال را صبر کنند ، تا تمامی عوارض جانبی همراه با رینوپلاستی به طور کامل بهبود پیدا کند. در صورت گذشته این بازه و عدم بهبودی کامل و بروز هر گونه اختلالات در ساختار بینی ، افراد باید به جراح بینی مراجعه کنند. جراح در این مواقع ، موارد متعددی را بررسی می کند سپس در صورت نیاز توصیه می کند تا بیماران تحت جراحی بینی ترمیمی در تهران قرار گیرند. مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نیازمند انجام جراحی بینی مجدد می باشد.

باریک شدن تیغه بینی : جالب است بدانید که باریک شدن تیغه بینی در افراد با بینی استخوانی بسیار شایع تر از بینی های گوشتی می باشد. این عارضه مشکلات تنفسی را به همراه داشته که با انجام جراحی بینی مجدد بهبود پیدا می کند.

حالت گیره ای بینی : یکی از مواردی که اغلب افراد بعد از جراحی بینی نا موفق با آن مواجه می شوند ، فرو رفتگی غضروف های کنار بینی بوده که بینی حالتی گیره ای پیدا می کند. در پی این عارضه مشکلات تنفسی بسیاری برای زیبا جویان به وجود می آید.

فواصل میان دو حفره بینی : در صورتی که جراح رینوپلاستی تسلط کاملی بر علم زیبا شناختی نداشته باشد ، که خود یک ویژگی بسیار مهم برای جراح رینوپلاستی حاذق و ماهر در تهران است ، سبب عدم تناسب و ایجاد فاصله های بسیار زیاد میان حفره های بینی افراد می شود ، که تاثیرات منفی بر زیبایی ظاهری دارد که تنها با جراحی بینی ترمیمی در تهران می توان آن را درمان کرد.

اسکار های داخلی و خارجی : بر آمدگی های موجود بر روی بینی ، ناشی از اسکار های داخلی و خارجی می باشد ، که سبب تاثیر گذاری منفی بر زیبایی ظاهری خواهد شد.

افتادگی نوک بینی : در ابتدا بهتر است بدانید که بینی های گوشتی دارای ویژگی هایی همچون پوست ضخیم و همراه با چربی بسیار زیاد می باشند ، همچنین ساختار استخوانی این نوع بینی ها ضعیف بوده و بینی مقاومت لازم و کافی را ندارد. اغلب افراد با بینی های گوشتی با افتادگی نوک بینی مواجه خواهند شد. در صورت عدم مهارت کافی جراح ، جهت تقویت نوک بینی با استفاده از فرایند پیوند غضروفی به مرور نوک بینی افتاده تر خواهد شد ، که با جراحی بینی ترمیمی قابل درمان می باشد.

بد فرمی ساختار بینی : یکی از اهداف اصلی افرادی که به جراحی زیبایی بینی روی می آورند ، افزایش زیبایی ظاهر و ایجاد تغییرات بسیار بر روی ساختار بینی می باشد ، که نقش مهمی در افزایش اعتماد بنفس نیز دارد. با به وجود آمدن بد فرمی بر روی بینی طی جراحی بینی اولیه اعتماد به نفس زیبا جو کاهش یافته و برای اصلاح این بد فرمی باید جراحی بینی مجدد نیز انجام شود.

قوز بر روی تیغه بینی : از جمله ویژگی های بارز بینی استخوانی وجود یک بر آمدگی یا قوز می باشد. در مواقعی که جراح بینی نتواند این قوز را به طور کامل بر طرف کند و تیغه بینی را اصلاح کند ، این برآمدگی به صورت یک قوز باقی خواهد ماند. در صورتی که ورم بینی همانند قوز مشاهده شود جراحی مجدد نیاز نبوده اما اگر این قوز به طور دائمی و بر اثر عدم اصلاح استخوان باشد به جراحی مجدد نیاز خواهد داشت.

عدم تنفس آسان : انتخاب جراح بینی خوب و باتجربه ، اهمیت بسیار زیادی در تنفس آسان و راحت بیمار بعد از رینوپلاستی دارد. یک پزشک با تجربه ای اندک ، قطعا قادر به رفع مشکلات تنفسی نخواهد بود و نمی تواند ظاهر بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد ، در نتیجه علاوه بر عدم رضایت زیبا جو از شکل ظاهری بینی ، سبب خواهد شد تا با مشکلات تنفسی رو به رو شود. توجه داشته باشید که اختلالات تنفسی به وجود آمده همراه با رینوپلاستی اولیه ممکن است حتی با جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا نکند.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر وحیده درتاج در تهران

چه تفاوتی میان جراحی بینی اولیه و ثانویه وجود دارد؟

بهتر است بدانید که طی رینوپلاستی اولیه ، به منظور اعمال تغییرات بسیار زیاد جهت دست یابی به نتایج مورد نظر بافت بینی و استخوان بینی نیز دستخوش تغییرات بسیار زیادی خواهد شد. به این معنا که مقداری از بافت و پوست بینی برداشته می شود و استخوان بینی شکسته شده یا تراشیده می شود. بنابراین جراحی بینی ترمیمی در تهران بسیار پیچیده و سخت خواهد شد ، زیرا با توجه به تغییرات اعمال شده جراح بینی نمی تواند هر نوع اقدامی را طی رینوپلاستی ترمیمی انجام دهد. جراح بینی حاذق و ماهر در این پروسه باید بتواند با وجود مشکلات موجود تنفس و شکل ظاهری بینی افراد را بهبود بخشد. از دیگر تفاوت های میان این دو پروسه جراحی می توانیم به احتمال بکارگیری جراح بینی خوب در تهران از پیوند غضروفی اشاره کنیم ، در واقع با حذف مقداری از بافت و تراشیده شدن استخوان لازم است در جراحی بینی ثانویه به منظور حفظ ساختار بینی اقداماتی این چنین انجام شود.

آیا پوست نقشی در جراحی بینی ترمیمی دارد؟

پوست بینی همانند یک کاور بر روی استخوان و ساختار کلی بینی عمل می کند ، پوست ساختار استخوانی و غضروفی بینی افراد را پوشش داده و نتیجه حاصل از عمل بینی را به نمایش می گذارد. لازم به ذکر است که ضخامت بالای پوست نقش بسیار مهمی در کاهش برخی عوارض جانبی همانند التهاب و تورم بعد از رینوپلاستی دارد.  در عمل ثانویه بینی جراح بینی باید با بافت اسکار زیر پوست و ضخامت بالای پوست مقابله کند. البته این یک نوع چالش بوده که جراح بینی حاذق در تهران می تواند از عهده آن بر آید. در نتیجه بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از رینوپلاستی با آن رو به رو می شوید ، به طور معمول در افراد با پوست ضخیم بیشتر بوده که این موضوع سبب پیچیده تر شدن جراحی بینی ترمیمی خواهد شد. بنابراین بهتر است بدانید که پوست ضخیم و همراه با چربی از ویژگی های بینی گوشتی است و پوست بینی های استخوانی بسیار نازک و ظریف می باشد.

جراحی بینی ثانویه و مدت زمان انجام ان

در ابتدا بهتر است بدانید که ، جراحی بینی ترمیمی در تهران همانند عمل بینی اولیه طی بیهوشی عمومی انجام شده و به نسبت رینوپلاستی اولیه زمان بیشتری نیاز دارد. البته این موضوع به میزان مشکلات موجود بستگی داشته اما به صورت میانگین به دلیل وجود پیچیدگی و دشواری های بسیار زیاد ، ممکن است حدود 3 الی 4 ساعت زمان ببرد ، در صورتی که عمل بینی اولیه حدود دو الی سه ساعت زمان خواهد برد.

درمان اسکار موجود بر روی پوست بینی  با جراحی بینی ترمیمی !

در طول روند جراحی زیبایی بینی اولیه ، به منظور ایجاد تغییرات در چارچوب استخوانی و غضروفی بینی افراد ، ضربه هایی به بینی وارد خواهد شد و برش هایی نیز بر روی پوست بینی ایجاد می شود. در پی این رخ داد ها سلول های فیبروبلاست شروع به ترمیم فیبر های کلاژن و سایر پروتئین ها می کنند ، تا به فرایند بهبودی آسیب های وارد شده پوست کمک کنند. به همین منظور جهت تقویت پوست آسیب دیده ، بافت اسکار ضخیم ایجاد خواهد شد. در برخی موارد بسیار جدی این بافت و این اسکار ضخیم می تواند مشکلات زیبایی بسیاری را برای زیبا جویان به وجود آورد ، که با استفاده از جراحی بینی ترمیمی می تواند برخی بد شکلی و اسکار باقی مانده از جراحی بینی اولیه را بهبود بخشد ، البته این موضوع قابل پیش بینی نبوده و حتما باید توسط جراح بینی خوب در تهران بررسی و تائید شود. جالب است بدانید که بافت اسکار در میان غضروف و پوست ایجاد می شود. زمانی که بافت اسکار شکل گرفته بیشتر از حد ممکن باشد ، نتیجه نهایی از جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. روند برداشت بافت اسکار با پروسه جراحی بینی ثانویه پیچیده خواهد بود و به دقت و تمرکز بالای جراح بینی احتیاج دارد. به هنگام این پروسه جراحی برای برداشت اسکار اضافی و پیشگیری از اسیب دیدگی رگ های خونی و تمرکز بر روی بافت های زیر جلدی ، اسکار و چربی بسیار حائز اهمیت می باشد.

بهتر است افراد چه زمان برای عمل بینی ترمیمی مراجعه کنند ؟

در ابتدا بهتر است بگوییم که صبر کنید ، بعد از جراحی بینی اولیه خود حدود 1 سال صبر کنید و مراقبت های بعد از جراحی بینی را که از جانب بهترین جراح بینی در تهران توصیه می شود به رعایت کنید ، تا تمامی عوارض جانبی همانند تورم ، التهاب و کبودی ناشی از برش ها و تغییرات ایجاد شده به مرور بهبود یابند. اما در صورتی که پس از این بازه زمانی ، تورم و زخم های ایجاد شده بهبود نیافتند ، برای جراحی بینی ترمیمی در تهران اقدام کنید. در نتیجه باید بدانید که نیاز است یک سال از رینوپلاستی شما گذشته باشد تا تمامی تاثیرات منفی جراحی اولیه از بین رفته باشد.

بهبود محل برش و بخیه ها پس از جراحی بینی ثانویه چگونه است ؟

در ابتدا لازم است بدانید که فاکتور های متعددی همچون نوع پوست ، گذشت زمان و سن بیمار ، سیستم ایمنی بدن در بهبود محل برش ها بعد از جراحی بینی ترمیمی تاثیر می گذارند مراقبت از آن ها از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می باشد.  لازم به ذکر بوده ، که افرادی سیگاری و افرادی که مرتبا از نوشیدنی های حاوی الکل استفاده می کنند بیشتر مستعد باقی ماندن محل برش ها بر روی ساختار بینی خواهند بود. زیرا روند بهبود و ترمیم بافت های آسیب دیده در آن ها بسیار کند بوده و به خوبی پیش نمی رود. در نتیجه با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی که از جانب جراح بینی به شما توصیه می شود و همچنین استفاده مرتب از کرم و پماد های ترمیم کننده ، می توانید در از بین بردن برش ها و محل بخیه ها اقدامی موثر را نیز انجام دهید. یک ویژگی مهم همراه با این پروسه جراحی ، رفع محل اسکار طی جراحی بینی اولیه بوده که نتایج عالی را به همراه دارد.

بعد از جراحی بینی ترمیمی چه زمان می توان ورزش را آغاز کرد ؟

همان گونه که بعد از جراحی بینی اولیه باید مدت ها از آغاز تمرینات ورزشی خودداری کرد ، این حساسیت در مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی در تهران وجود داشته و زیبا جویان باید از انجام ورزش به خصوص تمرینات حرفه ای و هر نوع فعالیت پر چالش خودداری کنند. البته افراد می توانند بعد از گذشت مدتی ورزش را به آرامی و در مدت زمان های کوتاه آغاز کنند. حتما در خصوص آغاز تمرینات ورزشی خود در ابتدا با جراح بینی خود مشورت نمایید و از انجام هرگونه اقدام خود سرانه بپرهیزید.

جراحی بینی ثانویه معمولا با استفاده از چه تکنیکی انجام می شود ؟

در مواردی که میزان مشکلات موجود در پروسه جراحی بینی اولیه ناچیز باشد ، پزشک از تکنیک بسته برای اصلاح ان بکار میگیرد ، اما اگر مشکلات موجود بسیار زیاد باشند و دارای پیچیدگی باشد ، جراح از تکنیک جراحی بینی باز برای اصلاح مشکلات موجود بکار میگیرد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها